Správy Všetky články ›

Vstup na burzu v topánkach Jimmy Choo?!

Jaroslav Navrkal, forexpro.sk, 09.09.2014 15:56

Šepká sa, že módny dom Jimmy Choo plánuje prvotnú verejnú ponuku akcií. Spoločnosť, ktorú v roku 2011 kúpil JAB Holdings po troch predchádzajúcich účastiach private equity spoločností, zvažuje vstup na londýnsku burzu za účelom navýšenia kapitálu. Podľa dostupných informácií, JAB Holdings má odpredávať 25 % podiel tohto výrobcu luxusnej obuvi.

IPO má zastrešiť Bank of America Corp., ktorá odhaduje hodnotu spoločnosti vo výške jednej miliardy USD. Do predaja akcií má byť zainteresovaná aj britská HSBC Holdings PLC, avšak konečné rozhodnutie ešte nebolo uskutočnené.

Jimmy Choo sa v prípade vstupu na burzu zaradí medzi ďalšie luxusné módne značky kótované na akciových trhoch, ako napríklad Burberry Group PLC (BBRYF.US) alebo Louis Vuitton (LVMHF.US).

Analytici sa zhodli, že bez možnosti nahliadnutia do účtovných výkazov spoločnosti je ťažké posúdiť, či miliardové ocenenie má pevný základ. Faktom ale zostáva, že módna značka Jimmy Choo preslávená seriálom Sex and the City má potenciál k rastu vďaka vysokému povedomiu o značke a obmedzenej distribúcií.

Jimmy Choo LTD je britským módnym domom špecializujúcim sa na obuv, kabelky, doplnky a parfémy. Spoločnosť so sídlom v Londýne bola založená v roku 1996 s ročnými príjmami takmer 167 miliónov libier, zamestnávajúca približne 500 ľudí.

Prečítané: 11059 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu