Správy Všetky články ›

Campari kupuje distribúciu Grand Marnier

Ján Jursa, forexpro.sk, 14.03.2016 15:38

Spoločnosť Davide Campari-Milano SpA, taliansky výrobca alkoholu, plánuje získať svetovú distribučnú divíziu francúzskeho výrobcu koňaku Grand Marnier Group. Cieľom je znížiť náklady a zrýchliť svetovú expanziu značky.

Grand Marnier, ktorý vyrába koňak, armagnac a vína, pracuje s Rohschildom na nových strategických plánoch, medzi ktorými je aj predaj častí spoločnosti, hovorili v novembri ľudia z prostredia spoločnosti. Obchod s akciami parížskej spoločnosti bol zastavený v pondelok po ohlásení tejto informácie.

Akcie Campari si polepšili až o 4% na 8.28 EUR a tak vymazali skoršiu stratu z dňa. Grand Marnier rástol o 17% za posledných 12 mesiacov a dosiahol tak trhovú kapitalizáciu na úrovni 427 milióna eur. Zástupcovia oboch firiem odmietli komentovať.

Campari sa tak pravdepodobne vracia k svojej dávnejšej stratégii početných akvizícií po dvojročnej pauze bez obchodu. Spoločnosť zverejnila hospodárske výsledky v marci, ktoré výrazne prekonali očakávania analytikov.

Grand Marnier bol založený v 1827 Jean-Baptiste Lapostolleom, ktorý začal destilovaním ovocných likérov. Ich hlavný produkt koňak je používaný na výrobu koktejlu Cosmopolitan. Ročné tržby spoločnosti dosahujú 140 miliónov eur. Ich globálna distribučná sieť je momentálne zdieľaná s Moet Hennessy, Diageo Plc a niekoľkými menšími výrobcami.

Ročný graf spoločnosti Campari:

Zdroj: Bloomberg

Prečítané: 1822 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu