Správy Všetky články ›

Nemecké Ifo potešilo

Mário Jičínský, forexpro.sk, 27.08.2018 22:05

Začiatok nového týždňa nepriniesol žiadne dôležité makroekonomické dáta z Ázie. Spojené kráľovstvo sa dohodlo s Čínou, že po svojom odchode z Európskej Únie sa bude usilovať o vzájomný voľný obchod. Správu dnes oznámilo čínske ministerstvo obchodu. Ázijské akcie dnes rástli primárne v reakcií na posilnenie juanu na dva a pol týždenné maximum na základe zavedenia proti cyklického faktoru na kurz meny. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei +0,88 %, Hang Seng Index +2,17 %, CSI 300 +2,44 %.

V Európe zaujala predovšetkým nemecká obchodná klíma Ifo, ktorá zastavila svoj pokles od novembra minulého roka a vyskočila na najvyššiu hodnotu od marca. Výsledok bol 103,8 bodu oproti očakávaným 101,9 bodom a predchádzajúcej hodnote 101,7 bodu. To zlepšuje výhľad na nemeckú ekonomiku. Po tom , ako sa nedodržiavala júnová migračná dohoda, chce Taliansko zablokovať všetky kapitoly európskeho rozpočtu, ktoré mu nevyhovujú. Rozpočet má byť schválený v objeme 1,4 bilióna eur pre roky 2020 až 2027. Spoločnosť DieselGate, ktorá zastupuje domácich záujemcov o podanie žaloby na nemecký koncern Volkswagen kvôli tzv. afére dieselgate, nazbierala 7000 prihlášok poškodených. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,88 %, CAC 40 +0,94 %, DAX +1,19 %.

Ani Spojené štáty nepriniesli žiadne zaujímavé dáta a tak sa investori zamerali na výsledok obchodných rokovaní medzi USA a Mexikom. Tie priniesli dohodu, ktorá má nahradiť severoatlantickú dohodu o voľnom obchode, tiež známu ako NAFTA. CEO Tesly Elon Musk sa rozhodol, že bude pre Teslu najlepšie, ak zostane na burze. Plán ísť súkromnou cestou by bol ťažší, ako sa zdalo. Americké akciové indexy ukončili obchodovanie nasledovne: DJIA +1,00 %, S&P500 +0,76 %, NASDAQ +0,91 %.

Prečítané: 2213 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu