Správy Všetky články ›

NASDAQ klesá po možnej regulácií sociálnych sietí

Mário Jičínský, forexpro.sk, 05.09.2018 22:05

Stred obchodného týždňa otvorila Austrália, ktorá zverejnila svoje HDP za druhý kvartál, s medziročným rastom z 3,1 % na 3,4 %, pričom sa očakávala hodnota 2,8 %. Caixin/Markit index PMI služieb v Číne poklesol na úroveň 51,5 bodu, čo je najnižšia hodnota za posledných 10 mesiacov. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei -0,51 %, Hang Seng Index -2,61 %, CSI 300 -1,95 %.

Na starom kontinente sme mali možnosť vidieť index nákupných manažérov v službách z popredných krajín ako Taliansko, Francúzsko a Nemecko, ktorý však vo všetkých troch prípadoch zaznamenal horší výsledok oproti predchádzajúcej aj očakávanej hodnote. Na celoeurópskej úrovni zostal tento ukazovateľ bez zmeny na úrovni 54,4 bodu. Pozitívny výsledok vykázala Veľká Británia, konkrétne na úrovni 54,3 bodu oproti júlovej hodnote 53,5 bodu. Maloobchodné tržby na celoeurópskej úrovni poklesli na medzimesačnej báze o 0,2 %, na medziročnej síce vzrástli o 1,1%, čo však znamená pokles z júnovej hodnoty 1,5 %. Bavorskí Kresťanskí demokrati požadujú koniec politiky nízkych úrokových sadzieb a ukončenie QE tak skoro, ako je to možné. Euro reagovalo odrazom vyššie. Po tom, ako agentúra Bloomberg priniesla informácie, že sa Nemecko aj Veľká Británia dohodli na tom, že opustia svoje kľúčové požiadavky ohľadom Brexitu v snahe dohodnúť sa. GBPUSD v reakcií na tieto informácie vzrástlo o 150 bodov a EURUSD sa dostali späť nad úroveň 1,16. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -1,30 %, CAC 40 -1,54 %, DAX -1,39 %.

V Severnej Amerike zverejnili Spojené štáty svoju obchodnú bilanciu za júl s miernejším ako očakávaným poklesom -50,10 bil. dolárov, trhový konsenzus rátal s poklesom o 50,30 bil USD. Kanadská obchodná bilancia dopadla tak isto s lepším výsledkom, konkrétne -0,11 bil. CAD, očakávania boli na úrovni -0,80 bil. CAD. Kanadská centrálna banka na svojom zasadnutí ponechala hlavnú úrokovú na úrovni 1,5 %. Technologický index NASDAQ sa dnes obchodoval v červených číslach po tom, ako CEO Twitteru povedal, že vymazáva 530 000 falošných účtov. Akcie firmy Twitter reagoval poklesom o 5 %. Počet falošných účtov sa oproti minulému roku zdvojnásobil. To vyjadruje obavy o tom, že milión účtov na sociálnych sieťach sú roboty. Dokonca hrozí, že Kongres by mohol začať sociálne siete regulovať. Americké akciové indexy ukončili obchodovanie nasledovne: DJIA +0,09 %, S&P500 -0,28 %, NASDAQ -1,19 %.

Prečítané: 2247 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu