Správy Všetky články ›

Pokračujúci prepad na trhoch

Lukáš Baloga, Forexpro.sk, 11.10.2018 22:05

Pád finančných trhov v Amerike sa rozšírili do Ázie cez noc, pričom všetky hlavné indexy na kontinente boli svedkami veľkých poklesov. Účet Južnej Kórei v auguste klesol z 8,76 na 8,44 miliárd amerických dolárov. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei -3,89 %, Hang Seng Index -3,54 %, CSI 300 -4,80 %.

Negatívna nálada po Ázii uchopila Európu, kde akcie klesli na najnižšiu úroveň za viac ako 20 mesiacov. Všetky hlavné burzy v regióne sa obchodovali v červenej farbe s technickými akciami, ktoré nesú najväčší tlak na predaj. Francúzsky CPI index medzimesačne v septembri klesal podľa očakávania 0,2%. Francúzsky harmonizovaný index spotrebiteľských cien medzimesačne klesal rovnakou mierou  0,2%, na medziročnej báze rástol 2,5%. Španielsky index spotrebiteľských cien na medziročnej báze zvýšil rast o 0,1%, na 2,3% rast. Harmonizovaný index na medziročnej báze zvýšil rast na 2,3%. Anglický RICS bilancia ceny domovov z rastu 1%, klesala 2%. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50  - 1,64 %, CAC 40  -1,92 %, DAX  -1,48 %.

Masívny výpredaj na Wall Street sa rozširuje na globálne trhy. Akciové trhy na celom svete sa ponorili a pokračujú prudké straty zaznamenané v predchádzajúcom zasadnutí, pretože rastúce obavy z globálneho hospodárskeho rastu a pretrvávajúce obchodné napätie narušili dôveru investorov. Americký prezident Donald Trump pokračoval vo svojej kritike na Fed, ktorý sa venoval politickým rozhodnutiam centrálnej banky a naznačil, že vyvolal prudký pokles trhu v stredu. Jadrový index spotrebiteľských cien v Amerike medzimesačne v septembri rástol nezmenene 0,1%, zatiaľ čo sa očakával rast 0,2%. Index spotrebiteľských cien rástol znížil rast z 0,2% na 0,1%. Nezamestnanosť v Amerike vzrástla z 207 tisíc na 214 tisíc obyvateľov. Očakával sa pokles na 206 tisíc obyvateľov. Americké akciové indexy ukončili obchodovanie nasledovne: DJIA -2,13 %, S&P500 -1,74 %, NASDAQ     -1,25 %.

Lukáš Baloga, analytik spoločnosti Capital Markets, o.c.p., a.s.

Prečítané: 1676 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu