Správy Všetky články ›

Popularita francúzskeho prezidenta na zostupe

Roman Lechovič, forexpro.sk, 19.11.2018 22:05

V úvode obchodného týždňa boli zverejnené makroekonomické dáta v Japonsku. Konkrétne sa jednalo o export, ktorý v októbri medziročne rástol tempom 8,2 %, čo bolo za 9 % odhadom analytikov. Naopak, čo prekonalo očakávania bol import do krajiny vychádzajúceho slnka, ktorý dosiahol za rovnaké obdobie úrovne 19,9 % a prekonal tak odhad až o 5,4 %. Výsledná obchodná bilancia dosiahla deficit o výške 449,3 miliardy japonských jenov. Prvý krát v histórii sa stalo, že na summite ázijských krajín pod záštitou Asia-Pacific Economic Cooperation neprišlo k spoločnému záverečnému komuniké. Dôvodom je ďalšia eskalácia napätia medzi USA a Čínou, kedy obe krajiny presadzovali vlastné dodatky do komuniké, ktoré odporovali názoru druhej krajiny. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei + 0,65 %, Hang Seng Index + 0,72 %, CSI 300 + 1,13 %.

Na starom kontinente dnes bola zverejnená len jediná správa a tou bol bežný účet eurozóny. Výsledok za september na úrovni 16,9 miliardy eur bol pod očakávaním a taktiež aj pod predošlými výsledkami.  Podľa nedeľného prieskumu verejnej mienky Ifop popularita francúzskeho prezidenta klesla na začiatku novembra na 25% zo septembrovej úrovne 29%. Na takejto nízkej úrovni je  Emmanuel Macron po prvý krát od nástupu na prezidentskú funkciu. Pod posledný pokles popularity sa podpísali protesty voči drahým pohonným hmotám. Nemecký minister pre ekonomiku Altmaier dnes vylúčil, že by súčasná dohoda o Brexite mohla byť opäť otvorená. Britskí konzervatívci ako aj Labouristi sa počas víkendu viackrát vyjadrili, že dohoda v britskom parlamente neprejde a Mayová alebo jej nasledovník ju bude musieť s EÚ prerokovať. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 – 0,64 %, CAC 40 – 0,79 %, DAX -0,85 %.

Dnešný deň bol chudobný na dáta rovnako aj v Amerike. Jedinou správou bol NAHB Index trhu s bývaním, ktorý v novembri dosiahol 60 bodov, čo je pokles zo 68 bodov za október. Americké akciové indexy ukončili obchodovanie nasledovne: DJIA – 1,56 %, S&P500 – 1,66 %, NASDAQ – 3,03 %.

Prečítané: 1702 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu