Správy Všetky články ›

Výborný začiatok týždňa pre ropu

Roman Lechovič, Forexpro.sk, 22.04.2019 22:05

Úvod obchodného týždňa bol slabý na makroekonomické dáta. V Ázii môžeme spomenúť obchodnú bilanciu Thajska, ktorá bola nižšia než sa očakávalo, z dôsledku toho, že export poklesol výraznejšie než import. Spojené štáty plánujú v máji zrušiť výnimky na dovoz iránskej ropy udelené ôsmym krajinám. Toto rozhodnutie spôsobilo ďalší rast cien ropy na najvyššie úrovne v tomto roku, keď sa Brent obchoduje nad úrovňou $74. Po rozhodnutí USA o ďalších sankciách voči iránskej rope, Islamská republika pohrozila uzavretím kľúčovej Horzmúzskej úžiny. Cez ňu prejde tretina svetovej ropy. Spojené štáty reagujú, že tento krok by bol neakceptovateľný. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei + 0,08%, Hang Seng Index 0 %, CSI 300 - 2,31%.

Vďaka Veľkonočným sviatkom boli trhy v Európe uzavreté. Trhy budú znovu otvorené už v utorok.

Predaje existujúcich domov v USA poklesli viac ako očakávania, čo naznačuje pokračujúci pokles amerického trhu nehnuteľností napriek poklesu úrokov na hypotékach. Predaje existujúcich domov poklesli na ročnej báze o 4,9%, čo bolo viac ako očakávaných 3,8%. Existujúce domy tvoria 90% trhu predajov nehnuteľností. Donald Trump sa vyjadril, že nebude nominovať Hermana Caina ako člena Fedu. Zajtra budú svoje výsledky za prvý kvartál v roku 2019 zverejňovať spoločnosti ako je Procter&Gamble, Verizon, Coca-Cola, eBay, Hasbro alebo Twitter. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: DJIA - 0,18%, S&P500 + 0,10%, NASDAQ + 0,22%.

Najväčším skokanom dňa v rámci indexu S&P 500 bola spoločnosť Marathon Oil, ktorej akcie posilnili počas dňa o vyše 6%. Dôvod za prudkým rastom môžeme hľadať v cenách ropy, ktoré taktiež posilnili. Pozitívna korelácia je tu z toho dôvodu pretože spoločnosť sa venuje prieskumom a ťažbe ropy a zemného plynu.

Prečítané: 1239 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu