Správy Všetky články ›

Nezamestnanosť USA na takmer historických minimách

Dominik Cisár, forexpro.sk, 03.05.2019 22:00

Dnes bol uzatvorený mimo Číny aj Japonský trh, pretože je u nich deň ústavy. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei 0 %, Hang Seng Index 0 %, CSI 300 0 %.

V apríli podľa odhadu Eurostatu začala inflácia pomaly zrýchľovať až na 1,7%. Znamená to nárast oproti marcu o 0,3%. Ak sa pozrieme konkrétnejšie, tak najviac rástli ceny energií a služieb. Cena energií sa zvýšila v mesiaci apríl o 5,4%. Spomínané ceny služieb narástli o 1,9%. Celkové zhrnutie a spresnenie odhadu Eurostat zverejní 17. mája. Európska centrálna banka všetkými svojimi krokmi a možnosťami sa usiluje o udržanie Európskej inflácie približne pod dvoma percentami. Ruský problém ohľadne ropy ktorá je kontaminovaná organickým chloridom narastá. Analytik firmy Energy Aspects Christopher Hainese odhaduje že mohlo dôjsť k znečisteniu až 30 miliónov barelov ropy. Riešenie sa vidí v pomalom zmiešavaní kontaminovanej a čistej ropy. Konzultačná firma JBC Energy varuje že Vyčistenie ropovodu môže trvať aj mesiace a môže to ohroziť aj Ruský vývoz ropy ako aj európske rafinérie. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 0 %, CAC 40 0 %, DAX 0 %.

Koncom týždňa veľmi prekvapila rekordne nízka nezamestnanosť v USA ktorá je najnižšia za posledných 49 rokov iba 3,6%. Čo naznačuje veľmi priaznivý vývoj na Americkom trhu práce a celkovo veľmi dobrý stav ekonomiky. PMI služieb v Amerike pokleslo za apríl na 55,5 z marcových 56,1. Manažéri zostali pozitívny ohľadom podmienok na podnikanie, no znepokojuje ich nedostatočný nábor zamestnancov. Počet zamestnaných mimo poľnohospodárskeho sektora narástol za narástol za apríl o 263 tis., pričom odhad bol len na 185 tis. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: DJIA – 0,61 %, S&P500 – 0,57 %, NASDAQ -0,57 %.

Jedným z najväčších skokanov dňa v rámci indexu S&P 500 bola spoločnosť Monster Beverage Corp, ktorej akcie posilnili počas dňa o + 8,85 %. Dôvodom prudkého rastu bolo zverejnenie výsledkov za prvý kvartál, ktoré prekonali aj tie najvyššie očakávania analytikov. Hlavnou príčinou takýchto výsledkov bolo širšie preniknutie na medzinárodné trhy prostredníctvom už vybudovanej siete jej materskej spoločnosti Coca-Cola. Firma Monster Beverage Corp vyrába a predáva energetické nápoje celosvetovo.

 

Prečítané: 1333 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu