Správy Všetky články ›

Trump pokračuje v obchodnej vojne s Čínou

Adam Hrdlička, forexpro.sk, 17.05.2019 22:10

Čína odkázala Trumpovi že obchodné rokovania nebudú pokračovať, ak Trump naďalej bude pokračovať v svojich trikoch. Nissan má veľké problémy, zisk automobilky klesol o 45%, čo je to najhorší výsledok za posledných 10 rokov. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovné: Nikkei + 0,89 %, Hang Seng Index – 1,16 %, CSI 300 – 2,54 %.

V európe dnes nebol priaznivý deň pre trhy. Jadrová inflácia rástla medzimesačne o 0,5% na 1,3%. Medziročná zmena inflácie v eurozóne bola dnes potvrdená, vzrástla o 0,3% na 1,7%. Táto zmena je bola očakávaniami trhu. V apríli vzrástla inflácia medzimesačne o 0,7%. Počet novo predaných automobilov v Európe v apríli klesol o 1% na 1,22 milióna. Taktiež klesol aj počet novo registrovaných o 0,4%. Španielsky desaťročný dlhopis klesol na rekordné minimum. Jeho výnos je aktuálne 0,861%. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovné: Eurostoxx 50 – 0,38 %, CAC – 0,18 %, DAX – 0,58 %.

Biely dom voči Európskej únii zmierňuje postoj a odkladá uvalenie ciel na automobily a automobilové súčiastky o 6 mesiacov. Ak by USA uvalilo 25% clo na automobilový priemysel v Európe, samotné Nemecko by to stálo 6 mld. eur ročne. V USA by to malo dopad hlavne na spotrebiteľov, ktorí by mali stále záujem o európske automobily. Samotný dôvod odloženia ciel na Európu pramení z aktuálneho obchodného konfliktu s Čínou. USA nechce viesť dva obchodné vojna naraz. Trump znížil clá na importovanú oceľ z Turecka z 50% na 25%. Index spotrebitelskej dôvery Michiganskej univerzity vzrástol na 102,4 b., čo prekonalo očakávania, ktoré boli na úrovni 97,2b. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovné: DJIA – 0,35 %, S&P 500 – 0,53 %, NASDAQ – 0,99 %.

Najväčším skokanom dňa v rámci indexu S&P 500 bola spoločnosť Under Armour Inc , ktorej cena akcií vzrástla o 8 %. Prudký rast akcií bol vyvolaný zmenou obchodnej stratégii manažmentom spoločnosti. Firma prešla z módu „obrany‘‘ do ,,útoku.“ Tento rast bol posilnený zvyšením odporúčania anlytika JP Morgan z ,,hold‘‘ na ,,buy. Zvýšili sa taktiež cieľové ceny z 23 USD na 29 USD, čím sa zlepšili vyhliadky spoločnosti na rast tržieb a zisku do budúcnosti. Spoločnoť Under Armor, Inc vyvíja, predáva a distribuuje značkové produkty pre mužov, ženy a mládež. Spoločnosť navrhuje a predáva širokú ponuku odevov a doplnkov zo syntetických mikrovlákien.

Adam Hrdlička, analytik spoločnosti Capital Markets, o.c.p., a.s.

 

 

 

Prečítané: 2652 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu