Správy Všetky články ›

Ford plánuje prepustiť 7000 zamestnancov

Mário Jičínský, forexpro.sk, 20.05.2019 22:05

Začiatok nového obchodného týždňa otvoril prvý odhad HDP z krajiny vychádzajúceho slnka za prvý kvartál 2019, ktorý výrazne prekvapil. Medzikvartálne vzrástlo HDP Japonska o 0,5 % oproti očakávanému poklesu o 0,1 %, medziročný rast bol na úrovni 2,1 %, pričom analytici predpokladali pokles o 0,2 %. Ratingová agentúra S&P znížila výhľad ratingu spoločnosti Nissan zo stabilného na negatívny. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovné: Nikkei +0,24 %, Hang Seng Index -0,57 %, CSI 300 -0,85 %.

Celoročný zisk írskych aeroliniek Ryanair sa znížil na štvorročné minimum. Firma navyše varovala, že v novom finančnom roku by mohol zisk opäť klesnúť, a to okrem iného kvôli problémom s lietadlami Boeing 737 MAX a kvôli pripravovanému odchodu Veľkej Británie z Európskej únie. Jaguar Land Rover sa v 4Q FY prehupol do zisku, ktorý dosiahol 120 mil. GBP pred zdanením. Za celý fiškálny rok do konca marca ale skončila firma v strate 3,6 mld. GBP, predovšetkým kvôli odpisom v treťom kvartáli. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovné: Eurostoxx 50 -1,63 %, CAC 40 -1,46 %, DAX -1,61 %.

Spojené štáty a Kanada sa v piatok dohodli na zrušení vzájomných ciel na dovoz výrobkov z ocele a hliníka. Ropa zahajuje týždeň rastom po tom, čo Saudská Arábia a ďalší členovia klubu OPEC naznačili zámer držať dodávky naďalej obmedzené. Okrem toho sa zvýšilo napätie medzi USA a Iránom. Popredné americké čipové spoločnosti ako Intel, Qualcomm, Xilinx a Broadcom údajne zmrazili dodávky dôležitého softvéru a komponentov spoločnosti Huawei Technologies, ktorá sa ocitla na americkej „čiernej listine“. Automobilka Ford oznámila úmysel zrušiť do konca augusta v rámci reštrukturalizácie 7000 pracovných miest. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovné: DJIA -0,33 %, S&P 500 -0,68 %, NASDAQ -1,46 %.

Najväčším skokanom dňa v rámci indexu S&P 500 bola spoločnosť Darden Restaurants, ktorej cena akcií vzrástla o 2,55 %. Prudký rast akcií bol spôsobený správou, že spoločnosť pravdepodobne vyhrá súťaž o kúpu firmy Del Frisco. Darden Restaurants vlastní a prevádzkuje full service reštaurácie. Spoločnosť ponúka rôzne druhy morských plodov a talianske reštaurácie pod množstvom značiek. Darden vlastní reštaurácie v rámci celej Severnej Ameriky.

Prečítané: 1448 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu