Správy Všetky články ›

Washington zmierňuje obmedzenia pre Huawei

Levente Marczibál, Forexpro.sk, 21.05.2019 21:40

Spojené štáty udelili čínskym telekomunikačným výrobcom (i Huawei) prechodnú licenciu na dodávky dielov a služieb od amerických spoločností do 19. augusta 2019. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei -0,14 %, Hang Seng Index -0,47 %, CSI 300 +1,35 %.

Indikátor spotrebiteľskej dôvery v eurozóne vzrástol v máji 2019 o 0,8 bodu na -6,5, čo je najvyššia hodnota od minulého októbra a je nad očakávaniami trhu ktoré boli na úrovni -7,7. Konfederácia pre mesačné saldo výrobných objednávok britského priemyslu poklesla o 5 bodov z predchádzajúceho mesiaca na -10 v máji 2019, čo je najnižšia úroveň od októbra 2016 a nižšia ako očakávania trhu -5. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,50 %, CAC 40 +0,50 %, DAX +0,85 %.

Správa ohľadom Huawei otočila dnes akciový trh do zelených čísiel. Predovšetkým od pondelka vypredávaný technologický sektor rastie najrýchlejšie. Tento krok Spojených štátov chápu pozorovatelia ako otvorený krok k obnove obchodných jednaní. Nadránom mal prejav guvernér FEDu J.Powell. Tvrdením, že je posudzovanie efektu cieľ na ekonomiku "predčasné" udržiava svoj "neutrálny" postoj k pohybu sadzieb i naďalej. Trh, očakávajúci znižovanie sadzieb v tomto roku tak zostáva i naďalej neistý, čo sa pretavilo v rast amerického dolára a cien amerických štátnych dlhopisov. Tržby z predtým vlastnených domov v USA poklesli v apríli 2019 o 0,4% oproti predchádzajúcemu mesiacu na sezónne očistenú ročnú mieru 5,19 miliónov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: DJIA +0,75 %, S&P 500 +0,86 %, NASDAQ +1,08 %.

Najväčším skokanom dňa v rámci indexu S&P 500 bola spoločnosť AutoZone, Inc., ktorej cena akcií vzrástla o 5,52 %. Prudký rast akcií bol spôsobený zverejňovaním výsledkov, ktoré prekonali očakávania. AutoZone predáva a distribuuje náhradné diely a príslušenstvo pre automobilový priemysel. Spoločnosť ponúka rôzne výrobky pre automobily, športové úžitkové vozidlá, dodávky a ľahké nákladné vozidlá, vrátane nových a repasovaných automobilových pevných dielov, predmetov údržby, príslušenstva.

Prečítané: 1471 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu