Správy Všetky články ›

Najnižšie zásoby ropy od septembra 2016

Roman Lechovič, Forexpro.sk, 26.06.2019 22:00

Absolútna správa:

Veľkým automobilkám môžu od roku 2021 hroziť pokuty kvôli neplneniu nových emisných štandardov Európskej únie. Vyplýva to zo štúdie konzultačnej spoločnosti AlixPartners. Najviac ohrozený je podľa nej nemecký Volkswagen a taliansko-americký Fiat Chrysler. Vyhnúť pokutám by sa naopak mohli automobilky Volvo a Toyota.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Micron Technology, ktorej akcie vzrástli o vyše 12%. Dôvodom prudkého rastu boli výsledky za 3. kvartál. Tržby prekonali očakávania o 2,3% a zisk na akciu prekonal očakávania výraznejšie a to o 21,3%. Spoločnosť Micron Technology je americký výrobca pamäťových a počítačových úložísk.

Makro analýza dňa:

Národná banka Thajska a Nového Zélandu ponechajú úrokové sadzby na nezmenených úrovniach, v súlade s očakávaniami. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei – 0,51%, Hang Seng Index + 0,13 %, CSI 300 – 0,18 %.

Nálada nemeckých spotrebiteľov sa ďalej zhoršuje a klesá z májovej hodnoty 10,1 na aktuálnych 9,8 v júly. Hlavným dôvodom je spomalenie hospodárskeho rastu, ktoré má negatívny dopad na očakávania ďalšieho vývoja príjmov spotrebiteľov. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti GfK. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 - 0,04 %, CAC 40 - 0,25 %, DAX + 0,14 %.

Americký minister financií Steven Mnuchin vyhlásil, že obchodná dohoda medzi USA a Čínou je z 90% hotová, a že vidí cestu vedúcu k jej dokončeniu. Objednávky tovarov dlhodobej spotreby v USA za máj klesli o 1,3% oproti predchádzajúcemu poklesu o 2,8%. Na druhej strane veľkoobchodné zásoby v máji medzimesačne vzrástli o 0,4% pri očakávanom náraste o 0,6%. Americký prezident Donald Trump eskaloval svoj útok na Fed a nazval jeho menovú politiku "šialenú". Dodal, že prezident ECB Darghi by mal prevziať post predsedu Fedu Powella, ktorý podľa neho odvádza "zlú prácu". Dnešné zásoby ropy potešili býčích investorov, keď zásoby v USA za minulý týždeň poklesli o 12,79 milióna barelov. Jednalo sa o najväčší pokles od septembra 2016. Cena ropy posilnila a to o 2,8% v prípade WTI a 2,4% u severomerskej ropy Brent. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: DJIA - 0,03 %, S&P 500 + 0,02 %, NASDAQ + 0,32 %.

Prečítané: 2383 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu