Správy Všetky články ›

Netflix v ohrození?

Roman Lechovič, Forexpro.sk, 20.08.2019 22:00

Ohrozí výsledky Netflixu vstup spoločnosti Apple na nový trh?

Absolútna správa:

Americká spoločnosť Apple je odhodlaná vynaložiť vyše 6 miliárd dolárov na  programy a filmy pre svoju plánovanú televíziu Apple TV +. Tento krok by mal jednej z najväčších spoločností sveta pomôcť diverzifikovať zdroje tržieb, ktoré sú závislé od predajov iPhonov. Tieto predaje majú podiel na tržbách aktuálne na úrovni 63%.   

Investori zarobili na:

Spoločnosti Home Depot, ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o vyše 4% (výkonnosť v horizonte 5 rokov + 146,15%). Prudký rast ceny akcií bol spôsobený výsledkami za druhý kvartál fiškálneho roku 2019. Zisk na akciu prekonal očakávania analytikov o 2,65%. Tržby mierne sklamali o 0,38%, avšak pri porovnaní minuloročného druhého kvartálu môžeme vidieť zlepšenie o 1,23%. Spoločnosť sa venuje predaju širokého sortimentu výrobkov do domácností.

Makro analýza dňa:

Čína dnes podľa očakávaní mierne znížila svoju novú referenčnú úverovú sadzbu na 4,25 z predošlých 4,31%. Centrálna banka sa pomocou reforiem úrokových sadzieb snaží firmám znížiť náklady na pôžičky, aby tak podporila domácu ekonomiku. Podľa analytikov sa dá predpokladať, že banka bude musieť v znižovaní úrokov pokračovať. Saudskoarabská ťažiarska spoločnosť Aramco si pre svoje IPO ako poradcu údajne vybrala firmy Lazard a Moelis. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei + 0,55%, Hang Seng Index - 0,23%, CSI 300 - 0,09%.

Slovenská miera nezamestnanosti v júli zostala na nezemnej úrovni 5%, v súlade s trhovým odhadom. Za najvyššiu prioritu svojej vlády označil britský premiér Boris Johnson dosiahnutie brexitovej dohody s Európskou úniou. V liste, ktorý zaslal predsedovi Európskej rady Donaldovi Tuskovi, zároveň označil spornú írsku poistku za nedemokratickú a vyzval, aby bola v dohode nahradená záväzkom, že pred koncom pobrexitového prechodného obdobia začnú platiť "alternatívne úpravy". Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 - 0,56%, CAC 40 - 0,50%, DAX - 0,55%.

Donald Trump včera obvinil vyhľadávač Google z manipulácie miliónov amerických voličov v prezidentských voľbách v roku 2016. Na Twitteri uviedol, že spoločnosť musí byť trestne stíhaná. Americká oceliareň United States Steel Corp. v najbližších týždňoch dočasne prepustí zhruba 200 zamestnancov v Michigane. Vyplýva to z dokumentu, ktorý firma zaslala vedeniu štátu Michigan. Už v polovici júna firma oznámila, že odstaví z prevádzky dve pece kvôli nižším cenám ocele a slabnúcemu dopytu. Kľúčoví americkí regulátory predstavili dlho očakávanú revíziu Volckerovho pravidlá, ktoré zmierňuje reštrikcie pre banky prevádzkujúce špekulatívne investície. Zmeny majú poskytnúť jasnejší obrázok toho, aké obchody sú zakázané. Za zmiernenie pravidlá roky lobovala banka Goldman Sachs. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: DJIA - 0,63%, S&P 500 - 0,54%, NASDAQ - 0,60%.

Prečítané: 1336 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu