Správy Všetky články ›

Obnovia sa rokovania o Brexite?

Mário Jičínský, forexpro.sk, 27.08.2019 22:00

Absolútna správa:

Po minulotýždňových stretnutiach Borisa Johnsona s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou a francúzskym prezidentom Emanuelom Macronom sa zdá, že obaja vedúci predstavitelia zmiernili svoj postoj k otázke takzvanej írskej poistky. Britská vláda tvrdí, že lídri Európskej Únie majú záujem obnoviť rokovania so Spojeným kráľovstvom. Britské opozičné strany diskutujú o taktike pre zablokovanie „no-deal“ rozdelenia.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Activision Blizzard Inc., ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 4,93 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +111,60 %). Dôvodom rastu je vydanie nostalgickej verzie hry World of Warcraft Classic, ktorá prvý krát vyšla pred 15 rokmi. Spoločnosť Activision Blizzard vyvíja, vydáva a distribuuje rôzne druhy počítačových hier a zábavný softvér.

Makro analýza dňa:

Čínsky minister zahraničia povedal, že nepočul o žiadnych telefonátoch medzi USA o Čínou ohľadom obchodu. Dúfa, že USA zastavia svoje zlé aktivity a vytvoria podmienky pre rokovanie. Čína uvažuje o zmiernení obmedzení na nákup automobilov, aby podporila súkromnú spotrebu. Okrem toho hovorí, že podporí úverovania na nákup vozidiel s alternatívnym pohonom a na nákup zariadení pre „smart“ domácnosť. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei +0,96 %, Hang Seng Index -0,06 %, CSI 300 +1,36 %.

Nemecko dnes zverejnilo finálne dáta HDP, ktoré za druhý kvartál po sezónnom očistení kleslo medzikvartálne o 0,1 % v súlade s očakávaniami analytikov. Medziročne bez sezónneho očistenia stagnovalo. Talianske Hnutie 5 hviezd zastavuje rokovania s opozičnou demokratickou stranou, kým táto strana verejne neuzná, že Conte bude viesť novú vládu ako premiér. Maďarská banková skupina OTP Bank sa plánuje stiahnuť zo slovenského trhu. Záujem o slovenskú bankovú sieť OTP prejavili ČSOB z belgickej skupiny KBC, ďalej slovenská Tatra banka z rakúskej bankovej skupiny RBI Group a investičná skupina Penta, ktorá má pod kontrolou dva bankové domy. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,65 %, CAC 40 +0,67 %, DAX +0,62 %.

Automobilka Tesla v piatok zvýši ceny svojich modelov v Číne, a to skôr, ako pôvodne plánovala, kvôli vplyvu americko-čínskej obchodnej vojny. Ceny by mohli vzrásť aj v decembri, ak by clá na americké autá nadobudli účinnosť. Vysokí predstavitelia Iránu odmietli možnosť stretnutia s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Ak USA chcú vyjednávať, musia zrušiť sankcie proti Iránu, uviedol prezident Hasan Rúhání. Tabakový výrobca Philip Morris potvrdzuje špekulácie o rokovaní o možnej fúzii so spoločnosťou Altria. PM a Altria podľa zdrojov Bloomberg uvažujú o rozdelení vlastníctva v potenciálne zlúčenej firme v pomere 58 % ku 42 %, Philip Morris by bol väčšinovým vlastníkom. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: DJIA -0,48 %, S&P 500 -0,33 %, NASDAQ -0,34 %.

Prečítané: 1301 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu