Správy Všetky články ›

Boris Johnson bez dôležitej podpory v parlamente.

Erik Kašuba, forexpro.sk, 18.10.2019 22:00

Absolútna správa:

Brexit aj naďalej hýbe trhom a dnešok nie je výnimkou. I po včerajšom uzavretí dohody medzi Spojeným kráľovstvom a Európskou úniou je situácia stále neistá. kľúčovou otázkou ostáva, či táto dohoda prejde aj britským parlamentom. Vyšlo najavo, že Boris Johnson nemá vôbec takú istú podporu v parlamente ako sa očakávalo. Jeho tradiční spojenci zo severného Írska sú proti dohode, lebo obsahuje ustanovenia o zavedení colných kontrol medzi severným Írskom a zvyškom Spojeného kráľovstva. Dôležitou udalosťou bude, či dokáže Boris Johnson získať podporu aj v ostatku poslaneckej snemovne, ktorá je zložená z konzervatívnych euroskeptikov  a labouristov.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Intuitive Surgical, Inc, ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o vyše 7% (výkonnosť v horizonte 5 rokov: + 278,51%). Dôvodom prudkého rasu boli výsledky za 3. kvartál, navyše došlo k zmene poradenstva v spoločnosti. Spoločnosť sa venuje výrobe a distribúcii lekárskych a chirurgických potrieb ako napr. endoskopy, skalpely a pod. Spoločnosť pôsobí po celom svete.

Makro analýza dňa:

Dnešné makroekonomické správy z Číny týkajúce sa najmä hrubého domáceho produktu potvrdili spomalenie hospodárskeho rastu Číny, ktoré vykazuje najmenšie hodnoty za posledných 30 rokov. HDP Číny sa skresal z hodnoty 6,2% na 6,0%, čo je aj pod trhovými očakávaniami, ktoré sú 6,1%. Avšak ročná priemyselná produkcia vzrástla  z 4,4% na 5,8%.  Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei: - +0,18% Hang Seng Index: -0,48%  CSI 300: -1,42%.

Európska rada definitívne rozhodla vo svojom piatkovom zasadnutí a potvrdila Christine Lagardovú vo funkcii šéfky Európskej centrálnej banky. Lagardová nastupuje na výkon svojej funkcie prvého novembra na miesto jej predchodcu Mária Draghiho. Známy švajčiarsky potravinársky koncern Nestlé si polepšil v organických tržbách za prvých deväť mesiacov v roku 2019 o 2.9%. Nestlé rozširuje svoj obzor pôsobenia do nových oblastí. Jednou z nich sú rastlinné alternatívy mäsa a produkty vyrobené výhradne z prírodných ingrediencií. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx - -0,26%, CAC 40 - 0,65%, DAX - 0,17%

Známemu americkému koncernu Coca-cola vzrástli zisky aj tržby v 3. kvartáli. V rámci nich potvrdili aj svoju prognózu príjmov za celý rok. Zisk spoločnosti sa za tri mesiace do konca septembra zvýšil na 2,59 miliardy amerických dolárov. Tržby spoločnosti nasledovali zisky a v uplynulom štvrťroku vzrástli o 8,3 % na 9,51 miliardy amerických dolárov z 8,78 miliardy USD v minulom roku. Prekonali tak očakávania analytikov, ktorí Coca-Cole predpovedali tržby 9,4 miliardy USD. Jeho organické predaj sa zvýšil o 5%. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index -0,74%, S&P500 -0,18%, NASDAQ  -0,65%.

Prečítané: 500 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu