Správy Všetky články ›

Vláda USA má obavy o národnú bezpečnosť.

Erik Kašuba, forexpro.sk, 01.11.2019 21:00

Absolútna správa:

Vláda USA začala vyšetrovanie národnej bezpečnosti týkajúcej sa spoločnosti TikTok v Pekingu, ktorú vlastní spoločnost ByteDance Technology Co, ktorá získala akvizíciu americkej aplikácie sociálnych médií Musical.ly v hodnote 1 miliardy dolárov. Spoločnosť TikTok sa medzi tínedžermi z USA stala čoraz obľúbenejšou v čase rastúceho napätia medzi USA a Čínou v súvislosti s obchodom a technologickými transfermi. Vláda USA je znepokojená tým, že čínska spoločnosť môže cenzurovať politicky citlivý obsah a vyvolávať otázky o tom, ako uchováva osobné údaje.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Qorvo Inc, ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o viac ako 19% (výkonnosť v horizonte 5 rokov: + 192,31 %). Za prudkým rastom stoja najmä dobré hodnotenia a odporúčania od uznávaných spoločnosti typu Morgan Stanley, J.P Morgan, Goldman Sachs a pod. Qorvo Inc. je americká spoločnosť, ktorá navrhuje, vyrába a dodáva vysokofrekvenčné systémy a riešenia  pre aplikácie riadiace bezdrôtové a širokopásmové komunikácie, ako aj zlievarenské služby. Spoločnosť operuje po celej Severnej Amerike, Európe a Ázií.

Makro analýza dňa:

Dnešným dňom sa stáva aj Čína ďalšou krajinou hneď po Južnej Kórei, Veľkej Británii a Spojených štátoch amerických, ktorá sprevádzkovala telekomunikačné služby ďalšej generácie. Avizovali tak traja čínsky štátny operátori, ktorí od dnešného dňa spúšťajú pre zákazníkov  ultrarýchle internetové spojenie siete piatej generácie pod skratkou 5G. Sú nimi čínsky štátny operátor China Mobile, China Unicom a China Telecom. Makroekonomické dáta sa týkali najmä priemyselného PMI, ktorý z hodnoty 51,4 vzrástol na 51,7 a tým prekonal negatívne očakávanie 51. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei -0,33 %, Hang Seng Index + 0,72 %, CSI 300 – 1,69 %.

Dnes sa tešia investori európskych akcií, ktoré zaznamenávajú svoj najlepší deň v celom týždni, najmä pre prekvapivé výsledky výrobnej činnosti Číny, ktoré zatienili konfliktné tóny týkajúce sa možnej obchodnej dohody medzi Spojenými štátmi americkými a Čínou. Čínska továrenská činnosť sa v októbri neočakávane zvýšila najrýchlejším tempom za viac ako dva roky, keď vzrástli nové vývozné objednávky a továrne zvýšili produkciu. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,54 %, CAC 40 +0,56 %, DAX + 0,73%.

Americké výdavky na výstavbu sa v septembri zvýšili viac, ako sa očakávalo, pretože investície do výstavby budov vzrástli na najvyššiu úroveň za posledných deväť mesiacov. Ministerstvo obchodu uviedlo, že výdavky na výstavbu v piatok opäť vzrástli o 0,5%. Údaje za august boli revidované nadol, aby ukázali, že výdavky na výstavbu klesli o 0,3% namiesto toho, aby sa zvýšili o 0,1%, ako sa už uviedlo. Ďalšie dôležité makroekonomické správy sa týkali miery nezamestnanosti a zmeny zamestnanosti mimo farmárskej oblasti. Miera zamestnanosti si polepšila o 0,1% z 3,5% na 3,6% v súlade s očakávaniami a zmena zamestnanosti mimo farmárskej oblasti si polepšila z predošlých 180 tisíc na 128 tisíc. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index +1,02 %, S&P500 0,85 %, NASDAQ +0,94 %.

Prečítané: 1615 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu