Správy Všetky články ›

Komisia pre cenné papiere a burzu SEC hlasuje o novej reforme.

Erik Kašuba, forexpro.sk, 05.11.2019 22:00

Absolútna správa:

Najvyšší regulátor Wall Street je pripravený dnes navrhnúť dlho očakávané pravidlo, ktoré by stanovilo nové limity pre schopnosť akcionárov požadovať zmenu v spoločnostiach, ktoré sa týkajú zložitých otázok, ako sú zverejňovanie informácií o zmene klímy a výkonná kompenzácia. Teda Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) bude hlasovať, aby sa zvýšili limity na opätovné predloženie návrhov, ktoré akcionári podávajú na hlasovacích lístkoch spoločnosti ,a ktorými vyjadrujú ako investori držia zodpovednosť v spoločnosti. Návrhy predložené spoločnostiam v rozsahu piatich rokov museli v minulosti získať podporu 5%, oproti 3% podľa súčasných smerníc, pri návrhoch predložených druhý krát v rozsahu piatich rokov sa bude vyžadovať minimálna úroveň podpory 15%, z predošlých 6% a návrh predložený po 3 krát bude vyžadovať podporu 25% namiesto 10%.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Kroger Co., ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o viac ako + 11 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +57,93 %). Kroger Co. prevádzkujú najmä supermarkety a obchody s potravinami, ktoré tvoria až 94% z ich príjmu ďalej prispievajú ich klenotnícke predajne a výrobne zariadenia.

Makro analýza dňa:

Čína tlačí na prezidenta USA Donalda Trumpa, aby odstránil ďalšie clá uvalené v septembri ako súčasť „prvej fázy“ obchodnej dohody medzi USA a Čínou. Dohoda, ktorú môžu tento mesiac podpísať Trump a čínsky prezident Xi Jinping na ešte zatiaľ neurčenom mieste, by podľa všeobecných očakávaní mala  obsahovať záväzok USA zrušiť naplánované clá na 15. december tohto roku, namierené na čínsky dovoz v hodnote 156 miliárd dolárov, vrátane mobilných telefónov, prenosných počítačov a hračiek. Čína taktiež žiada o úľavu od skorších 25% colných sadzieb pri dovoze približne 250 miliárd dolárov zo strojov a polovodičov do nábytku. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei +1,76 %, Hang Seng +0,49%, CSI 300 +0,62%

Optimizmus v obchodných rokovaniach pomohol európskym akciám priblížiť sa na najvyššiu úroveň za takmer dva rok, zatiaľ čo správa Ryanairu o vysokých príjmoch zvýšila írske akcie na viac ako jedené maximum. Ďalšou významnou správou je, že administratíva, ktorú ma americký prezident Donald Trump pod palcom, oneskorí zavedenie nových ciel, ktoré by mali zasiahnuť výrobcov automobilov v EU. V Európe vládu očakávania, týkajúce sa lepšieho zaobchádzania v rokovaniach medzi USA a EU ako medzi USA a Čínou. Tento optimizmus tiež vychádza z nádeje, že nová šéfka ECB Christine Lagardeová prinesie fiškálne stimuly. Ryanair (RYA.I) vzrástol o 8,5% na jednoročné maximum po tom, čo prekonal očakávania zisku z prvej polovic. Jeho akcie pomohli írskym akciám .ISEQ vyskočiť o 1,8%, čo je najviac medzi regionálnymi indexmi. Siemens Healthineers (SHLG.DE) vyskočil o 9,5% na rekordnú úroveň. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,31 %, CAC 40 +0,39 %, DAX + 0,09 %.

Významný prieskum ISM sa týkal nepriemyselného indexu nákupných manažérov, ktorý prekonal očakávania predstavujúce úroveň 53,5, a z úrovne 52,6 si polepšil na už aktuálnu úroveň 54,7 %. Spoločnosť Xerox Holdings Corp získala 5% po tom, čo výrobca kopírovacích strojov uviedol, že predá svoj 25% podiel v spoločnom podniku Fuji Xerox. Obchodná bilancia USA si pripísala hodnotu -52,50 miliárd dolárov z predošlých -55 miliárd dolárov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index + 0,13 %, S&P500 -0,01%, NASDAQ +0,02 %.

Prečítané: 1671 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu