Správy Všetky články ›

Obchodná vojna nedokáže zastaviť Nike

Erik Kašuba, forexpro.sk, 20.12.2019 22:00

Absolútna správa:

Spoločnosť Nike v druhom kvartáli svojho fiškálneho roku prekonala odhady na úrovni svojich tržieb, ale aj na úrovni zisku na akciách. A očakáva aj podobný scenár do konca tohto fiškálneho roku. Zisk na akciu dosiahli 70 centov oproti očakávaniu trhu, ktoré boli na úrovni 58 centov a tržby sa medziročne zvýšili o 10% na 10,3 miliardy USD. Spoločnosť ťažila zo silného predaja, nižších daní a taktiež dokázala predať viac tenisiek za plnú cenu, čo im umožnilo dorovnať nárast nákladov spôsobených vyššími clami uvalenými na Čínu. Paradoxom je, že napriam uvalenými clami i tak spoločnosť zaznamenala najväčší dopyt po jej produktoch v Číne.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Carnival Corp, ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o viac ako 7,53 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov 54,67 %). Akcie spoločnosti vzrástli z dôvodu priaznivých výsledkov za posledný kvartál a dobrými vyhliadkami do roku 2020 . Spoločnosť pôsobí cyklickom sektore, ponúka najmä zájazdy loďami, obkrúžene jazdy loďami vo všetkých hlavných destináciách ako Severná Amerika, Spojené kráľovstvo, Nemecko, Južná Európa, Južná Amerika a taktiež aj Ázia.

Makro analýza dňa:

Prezident Xi Jinping v piatok povedal, že Čína by nikdy nedovolila zahraničným silám zasahovať do svojich osobitných regiónov vrátane Hongkongu, tak ako prisahal v novej pro pekinskej vláde pre hazardné stredisko v Macau. Akcie v Hongkongu skončili vyššie a zaznamenali svoj tretí priamy týždenný zisk z uvoľnenia obchodného napätia medzi Washingtonom a Pekingom po tom, ako sa minulý týždeň dohodli na obchodnej dohody prvej fázy. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei -0,20 %, Hang Seng +0,25 %, CSI 300 -0,25 %.

 

Podľa najnovšieho prieskumu spoločnosti GfK, ktorý bol dnes zverejnený sa nálada spotrebiteľov v Nemecku mierne zhoršila. Prieskum ukazuje na január nového roka, v ktorom odhaduje pokles indexu nálady nemeckých spotrebiteľov o 0,1 bodu na 9,6, pričom analytici z Reuters priemerne očakávali nárast na 9,8 bodu. Môžu za to najmä diskusie o zavedení negatívnych úrokových sadzieb i pre súkromných spotrebiteľov. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50  +1,00 %, CAC 40 +0,82  %, DAX +0,81 %.

Americká internetová spoločnosť Google dostala vo Francúzsku pokutu vo výške 150 miliónov eur. Francúzsky kontrolný úrad vo svojom rozhodnutí konštatoval narušenie konkurenčného prostredia spoločnosťou Google. Pokuta zahrňuje aj nejasnosti ohľadom reklamy na stránkach jeho služby Google Ads. Google ma vo Francúzsku bohatú históriu, vzhľadom na to, že spoločnosť Google v septembri tohto roku súhlasila so zaplatením 1 miliardy eur francúzskym orgánom vo veci urovnania vyšetrovania, ktoré sa týkali podozrenia z daňových podvodov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index +0,35 %, S&P500 +0,57 %, NASDAQ +0,37 %.

Prečítané: 619 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu