Správy Všetky články ›

Zažehnanie obchodnej vojny za dverami?

Lukáš Baloga, Forexpro.sk, 09.01.2019 22:05

Čína sa dnes zaviazala kupovať ,,značné množstvo‘‘ poľnohospodárskych, energetických a vyrobených tovarov a služieb zo Spojených štátov Amerických, uviedla kancelária amerického obchodného zástupcu. Miera nezamestnanosti v Južnej Kórei zostala na nezmenenej úrovni 3,8%. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei +1,10 %, Hang Seng Index +2,27 %, CSI 300 +1,01 %.

 

Obchodná bilancia Nemecka v novembri vzrástla z 17,9 na 19 miliárd eur najmä, z dôvodu neočakávaného výrazného poklesu importu o 1,6%. Francúzska spotrebiteľská dôvera v decembri poklesla z 91 na 87 bodu, čím poklesla na najnižšiu hodnotu od októbra v 2016. Najvýraznejším údajom pre eurozónu bolo dnes zverejnenie nezamestnanosti k novembru. Nezamestnanosť oproti očakávanému rastu poklesla z 8% na 7,9%. Miera nezamestnanosti je k tomuto mesiacu najnižšia od januára 2009. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,50 %, CAC 40 +0,84 %, DAX +0,83 %.

 

Wall Street dnes vykázal už štvrtý deň v znamení rastu na čele so spoločnosťou Apple, výrobcami čipov a ďalšími akciami citlivými na obchodnú vojnu, po pozitívnych známkach pokroku v rokovaní medzi Spojenými štátmi a Čínou. Americký trh zaznamenal ďalší mierny nárast po tom, čo americká Federálna rezervácia vydala ,,Fed minutes,‘‘ ktoré ukazujú, že celý rad tvorcov politík uviedol, že v decembri boli ,,trpezliví‘‘ v súvislosti s presadzovaním zvyšovania úrokových sadzieb a niekoľko nepodporilo zvýšenie sadzieb centrálnej banky  tento mesiac. EIA zverejnila, že zásoby ropy v USA poklesli minulý týždeň o 1,68 milióna barelov, čo je o tretinu menej ako 2,4 milióna barelov očakávaných analytikmi. Americké akciové indexy ukončili obchodovanie nasledovne: DJIA +0,38 %, S&P500 +0,41 %, NASDAQ +0,87 %.

 

Najväčším skokanom dňa v rámci indexu S&P 500 bola spoločnosť Lennar Corp, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 7,93%. Cena akcií spoločnosti narástla po zverejnení očakávania nárastu predaja na jar, vďaka nižším úrokovým sadzbám. Spoločnosť Lennar Corporation vyrába a predáva rodinné a rodinné domy, ako aj kupuje a predáva obytné pozemky. Spoločnosť tiež poskytuje hypotekárne financovanie, poistenie majetku, komerčné nehnuteľnosti, správu investícií a ďalšie finančné služby.

 

Lukáš Baloga, analytik spoločnosti Capital Markets, o.c.p., a.s.

Prečítané: 1634 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu