Správy Všetky články ›

Brexit naberá na obrátkach

Dominik Cisár, forexpro.sk, 04.09.2019 22:00

Absolútna správa:

Premiér Veľkej Británie Boris Johnson, ktorý je na pozícií ešte len 6 týždňov po druhej porážke v parlamente požiadal o vypísanie nových volieb 15. októbra. Je to podľa neho jediná možnosť ako sfunkčniť rozhádaný parlament.

Investori zarobili na:

Spoločnosti PVH Corp., ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o 9,13 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: -36,06 %). Akcie spoločnosti vzrástli po zverejnení nákupu vyše 130 tis. akcií v hodnote 10 mil. USD riaditeľom spoločnosti Emanuelom Chiricom. Ten v súčasnosti vlastní vyše 400 tis. akcií, čo predstavuje 0,57% spoločnosti. Spoločnosť PVH navrhuje, vyrába a predáva pánske, dámske a detské oblečenie a obuv.

Makro analýza dňa:

PMI služieb v Číne za august prvýkrát vzrástol po 4 po sebe nasledujúcich poklesoch o 0,5 bodu na 52.1. Vzrástli nové objednávky a export do zahraničia, pričom počet novo-vytvorených pracovných miest rastie najrýchlejšie od júna 2018. Výrobný PMI taktiež vzrástol o 0,5 bodu na 50,4. Kompozitný PMI sa za august dostal na hodnotu 51,6 z júlovej hodnoty 50,9. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Nikkei + 0,12 %, Hang Seng Index + 3,90 %, CSI 300 + 0,81 %.

Európska exekutíva v stredu v rámci odporúčaní pre prípad Brexitu bez dohody navrhne finančnú pomoc úniovej podnikateľskej sfére a poľnohospodárom. Británia oznámila dodatočné financovanie Brexitu v objeme 2,4 mld. USD, peniaze sa minú v prvom roku po vystúpení krajiny z EÚ. Britský premiér Johnson vyhral rozhodnutie škótskeho súdu ohľadom rozpustení britského parlamentu z dôvodu, že rozpustenie parlamentu nie je v rozpore s právnym poriadkom. Škótska národná strana oznámila, že bude žiadať okamžité odvolanie. Nastávajúca šéfka ECB Lagardeová oznámila, že ekonomika eurozóny čelí blízkym rizikám. Inflácia je neustále príliš nízka. Je vyžadovaná veľmi uvoľnená politika po dlhšiu dobu, musí sa však dbať na negatívne vplyvy nekonvenčných politík. Bankové a kapitálová trhová únia sa musí dokončiť. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 + 0,88 %, CAC 40 + 1,21 %, DAX + 0,96 %.

Bilancia zahraničného obchodu USA v júli skončila v deficite 54,0 mld. USD oproti deficitu 55,5 mld. USD v júni, odhadovaný bol schodok 53,5 mld. USD. Schodok zahraničného obchodu USA s Čínou sa v júli rozšíril na 32,78 mld. USD z 29,97 mld. USD za jún. Americká internetová spoločnosť Google a jej dcéra YouTube zaplatí v Spojených štátoch pokutu 170 miliónov dolárov, aby urovnali obvinenia, že zberom osobných údajov o deťoch porušili federálny zákon. Oznámila to dnes americká Federálna obchodná komisia Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index + 0,91 %, S&P 500+ 1,09%, NASDAQ + 1,30 %.

Prečítané: 1379 x Poslať na email TlačiťDočítali ste sa až sem? Súhlasíte s našimi analytikmi alebo máte odlišný názor? Obchodujte Vaše myšlienky a názory na trhu. Otvorte si účet u renomovaných brokerov.


Autor:
Ochrana proti robotom:
Captcha
 

Komentovať možete aj pomocou svojho facebook účtu