pred rokom

Akcie spoločnosti Meta rastú

FX

Akcie spoločnosti Meta rastú, pretože oživenie digitálnej reklamy podporuje investície do umelej inteligencie. Generálny riaditeľ hovorí, že umelá inteligencia ovplyvní "každý jeden" produkt spoločnosti Meta.

Absolútna správa:                                           

Akcie Meta Platforms Inc. vzrástli o 15 % po tom, ako spoločnosť oznámila prekvapivé oživenie predaja digitálnej reklamy, čím získala čas na ďalšie nalievanie peňazí do špekulatívnych podnikov, ako je umelá inteligencia a virtuálna realita. Vlastník služieb Facebook, Instagram a WhatsApp, ktorý v posledných mesiacoch agresívne znižoval náklady, vykázal štvrťročné príjmy a rast počtu používateľov, ktoré prekonali odhady analytikov. Keď akcie Meta prudko vzrástli, výkonný riaditeľ Mark Zuckerberg povedal, že generatívna umelá inteligencia "ovplyvní každú jednu z našich aplikácií a služieb" a že Meta má dobrú pozíciu v súčasných pretekoch v odvetví umelej inteligencie. "Silnejšia finančná pozícia nám umožní prekonať nestabilné prostredie a zároveň sa sústrediť na naše dlhodobé priority," povedal v stredu v telefonickom rozhovore s investormi. "Je tu príležitosť predstaviť agentov AI miliardám ľudí spôsobom, ktorý bude užitočný a zmysluplný." Podľa jeho slov sa tak zlepšia rozhovory so zákazníkmi v podnikoch, proces tvorby reklamy a zážitok z hrania hier vo virtuálnej realite. Akcie spoločnosti sa vo štvrtok ráno v New Yorku vyšplhali na úroveň 240,40 USD. Akcie spoločnosti Meta si v tomto roku do stredajšej uzávierky pripísali 74 % a zotavili sa tak z najhoršieho roka v histórii, keď v roku 2022 zaznamenali 64 % pokles. Zuckerberg vysvetlil, ako technológia umelej inteligencie už pomohla spoločnosti vybrať pre jej používateľov tie správne krátke videá, nazývané Reels. Povedal, že Meta zarába na Reels viac peňazí a čas strávený na Instagrame sa zvýšil o 24 %.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Hasbro, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 14,63 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: -37,59 %). Spoločnosť Hasbro, Inc., vlastní a prevádzkuje mexické reštaurácie. Spoločnosť ponúka burrito, burrito misy, quesadilly, tacos a šaláty. Chipotle Mexican Grill poskytuje služby zákazníkom v Spojených štátoch.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Investície Japoncov do dlhopisov v zahraničí sa v týždni končiacom 22. apríla 2023 znížili o 1059,50 mld. Jenov. Investície cudzincov do akcií v Japonsku sa v týždni končiacom 22. apríla 2023 zvýšili o 342,90 mld. Jenov. Zisky čínskych priemyselných podnikov v prvých troch mesiacoch roka 2023 klesli oproti predchádzajúcemu roku o 21,4 % na 1 516,74 mld. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,74 %, Hang Seng +0,42 %, Nikkei 225 +0,14 %.

Ukazovateľ ekonomického sentimentu v eurozóne dosiahol v apríli 2023 hodnotu 99,3, čo je len malá zmena oproti revidovanej hodnote 99,2 v predchádzajúcom mesiaci a menej ako trhové očakávania na úrovni 99,9. Nárast dôvery medzi poskytovateľmi služieb, obchodníkmi a spotrebiteľmi bol čiastočne kompenzovaný poklesom dôvery medzi výrobcami. Spomedzi najväčších ekonomík EA sa ESI zlepšil v Španielsku a v menšej miere aj v Nemecku. Zatiaľ čo sentiment sa zvýšil aj v Taliansku , zhoršil sa v Holandsku  a najmä vo Francúzsku. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne:  Eurostoxx 50 +0,24 %, CAC 40 +0,23 %, DAX +0,03 %.       

Podľa predbežného odhadu vzrástla ekonomika USA v 1. štvrťroku 2023 medziročne o 1,1 %, čím sa spomalila z 2,6-percentnej expanzie v predchádzajúcom štvrťroku a zaostala za trhovými očakávaniami 2-percentného rastu. Išlo o najslabšie tempo expanzie od 2. štvrťroka 2022, keďže sa spomalil rast podnikových investícií, znížili sa zásoby a rastúce úrokové sadzby naďalej poškodzovali trh s bývaním. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones  +1,58 %, S&P 500 +1,9 %, NASDAQ +2,43 %.

Prečítané: 842x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2425986287 no mnyman
pred 9 hodinami

Finančné správy: expanzia Amazon Web Services, nárast Tesly a príprava Shein na IPO

FP (7)
pred dňom

Obchodníci očakávajú večerné vystúpenie Jeromeho Powella, indexy na historických maximách

FP (6)
pred 2 dňami

Trh reaguje na nadchádzajúce partnerstvo Apple s OpenAI a ďalšie udalosti

FP (5)
pred 3 dňami

Nervozita na trhoch: pokles indexov, kryptomien a komodít po zverejnení makroekonomických dát

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.