pred 3 rokmi

Akcie Tesla v S&P 500?

shutterstock_1140629366

Elon Musk je aktuálne na 12. mieste najbohatších ľudí sveta

Absolútna správa:

Tesla by sa čoskoro mohla dostať do indexu S&P 500 po tom, čo dopyt po akciách tohto výrobcu elektromobilov za posledný rok potlačil ceny až o 500%. S trhovou kapitalizáciou vo výške asi 260 miliárd USD by Tesla patrila medzi najcennejšie spoločnosti, ktoré kedy boli pridané k S&P 500. To by malo veľký vplyv na investičné fondy, ktoré kopírujú vývoj tohto indexu. Ak chcú totiž v kopírovaní vývoja pokračovať, sú nútený akcie automobilky nakupovať pri akejkoľvek cene. Pre spoločnosť Tesla to bude znamenať ďalší nárast dopytu po akciách, s ktorým bude spojený eventuálny ďalší rast cien akcií. Majetok CEO Elona Muska vďaka robustnému rastu akcií, vzrástol o 36,9 miliardy USD. Aktuálne je tak na 12. mieste najbohatších ľudí sveta.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Carnival Corporation, ktorej akcie počas dnešného obchodné dňa vzrástli o vyše 9% (výkonnosť v horizonte 5 rokov: - 68,24 %). Dôvodom prudkého rastu bolo oznámenie, že po Nemecku sa začnú výletné plavby aj v Taliansku. Spoločnosť Carnival je najväčšou verejne obchodovanou spoločnosťou v USA, ktorá ponúka výletné plavby na zaoceánskych lodiach.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínske predaje automobilov za jún medziročne vzrástli o 11,6 n% oproti 14,5% rastu v máji. Predaje za obdobie január-jún medziročne poklesli o 16,9 % oproti 12,4 % poklesu pred rokom. IEA varovala, že zotavovanie dopytu po rope je z dôvodu narastajúcich prípadov Covid-19 v ohrození. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 - 1,81 %, Nikkei - 1,06 %, Hang Seng - 1,84 %.

Nemecký minister financií Scholz hovorí, že ak pôjde všetko dobre, ekonomika by sa mohla vrátiť na predkrízové ​​úrovne na začiatku roka 2022 alebo ešte skôr. Taliansko pravdepodobne ponechá stav núdze aj po 31. júli kvôli korona kríze, uviedol taliansky premiér Conte. Talianska centrálna banka zhoršila odhadovaný pokles HDP Talianska na tento rok na - 9,5 %, zatiaľ čo ešte začiatkom júna očakávala prepad o 9,2 %. Na budúci rok ďalej počíta s rastom HDP o 4,8%, informovala dnes agentúra Reuters. Taliansku ekonomiku, rovnako ako ekonomiky ďalších krajín, tvrdo zasiahli dopady šírenia koronavírusu. Ak by však prišla druhá vlna epidémie, mohlo by sa tento rok HDP znížiť až o 13%. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 + 1,07 %, CAC 40 + 1,01 %, DAX + 1,15 %.

Florida oznámila tretí najväčší prírastok úmrtí na nový koronavírus a druhý najväčší nárast nových prípadov. Google zakázal reklamy na produkty alebo služby, ktoré umožňujú sledovať alebo monitorovať inej osoby bez ich povolenia. Index výrobných cien v USA v júni klesol medzimesačne o 0,2% pri očakávaní rastu o 0,4%, medziročne -0,8% pri očakávaní -0,2%. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index + 1,45 %, S&P 500 + 0,90 %, NASDAQ + 0,63 %.

Prečítané: 1613x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2088084514
pred 19 hodinami

Nezamestnanosť v eurozóne klesá a výrobná aktivita sa spomaľuje

Shutterstock FX
pred 3 dňami

Akcie a dlhopisy sa zotavujú, keďže inflácia oslabuje

Shutterstock_1538141879
pred 4 dňami

Ochladzujúci sa realitný trh v USA a mierne horšie dáta z pracovného trhu

Shutterstock_2179447083
pred 5 dňami

Akciový trh pokračuje v prepadoch

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.