pred 3 rokmi

Amazon prechádza na elektrickú dopravu

shutterstock_1629582481

Amazon si objednal od spoločnosti Mercedes-Benz 1 800 elektrických vozidiel.

Absolútna správa:

Spoločnosť Amazon.com Inc v rámci plánov začať s uhlíkovo neutrálnym podnikaním do roku 2040 objednala od spoločnosti Mercedes-Benz 1 800 elektrických dodávok pre svoju európsku dodávkovú flotilu, pričom väčšina elektrických vozidiel z divízie osobných a dodávkových automobilov Daimler AG (DAIGn.DE) bude uvedená do prevádzky tento rok. Spoločnosť si v balíku objednala 1 200 väčších modelov eSprinter Mercedes-Benz a 600 stredne veľkých vozidiel eVitos. Táto objednávka je doteraz najväčšia pre elektrické vozidlá značky Mercedes-Benz a zahŕňa 800 dodávok pre Nemecko a 500 pre Spojené kráľovstvo. Zakrýva to však nedávna objednávka Amazonu na 100 000 dodávkových elektrických dodávok od spoločnosti Rivian Automotive LLC. Výkonný riaditeľ Amazonu Jeff Bezos vo vyhlásení uviedol, že dohoda spoločnosti Daimler je súčasťou „cesty na vybudovanie najudržateľnejšej dopravnej flotily na svete“. Spoločnosť Mercedes-Benz sa dnešným dňom pripojila k združeniu The Climate Pledge, ktorú začala minulý rok spoločnosť Amazon, a ktorá požaduje, aby signatári do roku 2040 dosiahli v ich podnikoch čistý nulový obsah uhlíka. Automobilka už predtým uviedla, že sa snaží mať do roku 2039 uhlíkovo neutrálnu flotilu. V roku 2018 sa Amazon stal najväčším zákazníkom neelektrických dodávkových vozidiel značky Sprinter.  „Pohybujúc sa vpred, uprednostňujeme pridávanie elektrických vozidiel,“ uviedla Ross Rachey, riaditeľka produktov Amazonu pre dodávky. Ostatné dodávateľské spoločnosti vyvíjajú tlak na viac elektrických dopravných prostriedkov. V januári spoločnosť United Parcel Service Inc uviedla, že objednáva 10 000 nákladných vozidiel od spoločnosti Arrival Ltd. so sídlom vo Veľkej Británii.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Carnival Corporation, ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o vyše 6,92 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: - 64,32 %).  Spoločnosť Carnival Corporation vlastní a prevádzkuje výletné lode ponúkajúce plavby do všetkých hlavných dovolenkových destinácií vrátane Severnej Ameriky, Veľkej Británie, Nemecka, južnej Európy, Južnej Ameriky a tichomorskej Ázie. Spoločnosť prostredníctvom dcérskej spoločnosti tiež vlastní a prevádzkuje hotely a chaty.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Predseda vlády Šinzó Abe, najdlhšie pôsobiaci japonský premiér, oznámil svoju rezignáciu kvôli zlému zdravotnému stavu. Skončil tak v čele tretej najväčšej ekonomiky sveta, v ktorej sa snažil oživiť rast a posilniť jej obranu. Taiwanský dizajnér čipov MediaTek Inc americkú vládu o povolenie pokračovať v dodávaní produktov čínskej spoločnosti Huawei. napätia. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 + 2,39 %, Hang Seng + 0,56 %, Nikkei 225 – 1,41 %.

Nemecká vláda sa chystá revidovať svoju prognózu hospodárskeho rastu na tento rok smerom nahor na pokles o menej ako 6% oproti predchádzajúcemu odhadu -6,3%. Nemecká ekonomika sa v druhom štvrťroku znížila o rekordných 9,7%, nakoľko sa všetky spotrebiteľské výdavky, investície spoločností a vývoz rekordne znížili v dôsledku pandémie COVID-19. Nemecká kancelárka Angela Merkelová si žiada objasniť, čo sa stalo s platobnou spoločnosťou Wirecard ktorá sa zrútila uprostred účtovného škandálu. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,47%, CAC 40 -0,26 %, DAX - 0,48 %.

Rozsiahla búrka Laura ovplyvnila ceny ropy smerom na dol, nakoľko búrka postúpila do vnútrozemia okolo srdca ropného priemyslu USA v Louisiane a Texase bez toho, aby spôsobila akékoľvek rozsiahle škody rafinériám. Americkí producenti tak boli nútení zredukovať surovú produkciu o 1,56 milióna barelov za deň alebo 83% produkcie Mexického zálivu, zatiaľ čo deväť rafinérií zredukovali spracovateľskú kapacitu pred búrkou okolo 2,9 milióna bpd alebo 15% spracovateľskej kapacity USA. Spotrebiteľské výdavky, ktoré tvoria viac ako dve tretiny hospodárskej aktivity USA, vzrástli minulý mesiac o 1,9%, po júnovom skoku o 6,2%, pričom analytici predpovedali, že spotrebiteľské výdavky v júli dosiahnu úroveň 1,5%. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index + 0,57 %, S&P 500 +0,69 %, NASDAQ +0,60 %.

Erik Kašuba, analytik spoločnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.

Prečítané: 1457x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2088084514
pred 18 hodinami

Nezamestnanosť v eurozóne klesá a výrobná aktivita sa spomaľuje

Shutterstock FX
pred 3 dňami

Akcie a dlhopisy sa zotavujú, keďže inflácia oslabuje

Shutterstock_1538141879
pred 4 dňami

Ochladzujúci sa realitný trh v USA a mierne horšie dáta z pracovného trhu

Shutterstock_2179447083
pred 5 dňami

Akciový trh pokračuje v prepadoch

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.