pred 7 mesiacmi

Americké akcie klesali počas trhaného obchodovania

shutterstock_1392492323

Investori hodnotili zmiešanú správu o zamestnanosti, aby mohli zhodnotiť silu ekonomiky a ďalšie politické kroky Federálneho rezervného systému.

Absolútna správa:

S&P 500 predĺžil týždenný pokles vyvolaný obavami, že Fed bude nútený zvyšovať sadzby rýchlejšie, než sa očakávalo. Decembrové údaje o pracovných miestach ukázali, že zamestnávatelia zamestnali menej pracovníkov, ako sa očakávalo, ale pri mzdách nastal väčší nárast, ako sa predpokladalo. Výnosy zo štátnych dlhopisov vzrástli plošne, pričom päťročná sadzba stúpla na pred pandemickú úroveň a prekročila hranicu 1,50 %. Dvojročná sadzba sa posunula na 0,89 %, čo smeruje k najväčšiemu týždennému nárastu od októbra 2019. Jastrabí postoj Fedu rozvíril finančné trhy na začiatku nového roka, pričom investori prehodnocovali spôsob oceňovania aktív v prostredí rastúcich úrokových sadzieb. Odstránenie podpory z obdobia krízy znamená posun, ktorý sme nezaznamenali najmenej tri roky, v období, ktoré tiež zaznamenalo prudký nárast volatility. Komentáre regionálnych prezidentov Fedu poskytli ďalšie informácie vo štvrtok, keď sa obchodníci pokúšali predpovedať možný harmonogram sprísnenia. Prezident Fedu v St. Louis, James Bullard, pomerne jastrabí politik, vo svojom prejave povedal, že centrálna banka by mohla zvýšiť svoju cieľovú úrokovú sadzbu už v marci. Okrem sledovania Fedu investori v regióne sledujú vývoj COVID-19, pričom Nemecko je pripravené sprísniť obmedzenia prístupu do reštaurácií a kaviarní.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Discovery, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 16,87 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: +8,82 %). Discovery, Inc. poskytuje populárnu zábavu. Spoločnosť prevádzkuje širokú škálu vzdelávacích televíznych kanálov, ako aj ponúka spotrebiteľské a vzdelávacie produkty a služby a diverzifikované portfólio digitálnych mediálnych služieb. Discovery slúži zákazníkom po celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Výdavky domácností v Japonsku v novembri 2021 nečakane klesli o 1,3 % a tak minuli trhové prognózy, ktoré počítali s rastom o 1,6 %. Išlo o štvrtý mesiac po sebe, kedy došlo k poklesu osobnej spotreby, uprostred obáv z rýchleho šírenia kmeňa Omicron COVID-19, ktorý by mohol brániť hospodárskemu oživeniu v poslednom štvrťroku 2021. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,09 %, Hang Seng +1,82 %, Nikkei 225 -0,03 %.

Podľa predbežných odhadov sa ročná miera inflácie v eurozóne už šiesty mesiac po sebe vzrástla na rekordných 5 % v decembri 2021. December je šiestym mesiacom po sebe, kedy inflácia zostáva nad cieľom ECB, ktorý je na úrovni 2 %, keďže prerušenia dodávateľského reťazca a vysoké náklady na energiu naďalej zavážia, hoci politici opakujú, že súčasný nárast je dočasný. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -1,53 %, CAC 40 -0,42 %, DAX -0,65 %.

Miera nezamestnanosti v USA klesla na 3,9 %, čo je najnižšia úroveň od februára 2020, čo poukazuje na trvalé oživenie na trhu práce, ktorému pomáha rýchlo sa zotavujúca ekonomika a silný dopyt po pracovnej sile. Miera bola stále mierne nad predkrízovými úrovňami v dôsledku správ o vážnom nedostatku pracovnej sily, no mala by v nasledujúcich mesiacoch ďalej klesať, keďže spoločnosti zapĺňajú rozsiahle voľné pracovné miesta. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,01 %, S&P 500 -0,38 %, NASDAQ -0,96 %.  

Prečítané: 618x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1892669737
pred 12 hodinami

Plyn v Európe sa obchoduje na nových maximách

shutterstock_736755775 (9)
pred dňom

Bude cena ropy pokračovať v poklese?

shutterstock_2059831847
pred 2 dňami

Investori začínajú byť nerozhodní

shutterstock_1027684948
pred 3 dňami

Cena čierneho zlata pokračuje v poklese

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.