pred rokom

Americké akcie sa zameriavajú na zisky a sadzby

Shutterstock_1915684144 (2)

Americké akcie sa snažili posilniť na začiatku týždňa plného správ o hospodárskych výsledkoch podnikov a ekonomických údajov, ktoré môžu pomôcť objasniť smerovanie úrokových sadzieb.

Absolútna správa:                                           

Americké akcie sa na začiatku týždňa plného správ o hospodárskych výsledkoch podnikov a ekonomických údajov, ktoré môžu pomôcť objasniť vývoj úrokových sadzieb, snažili získať stabilitu. Indexy S&P 500 a Nasdaq 100 sa po nevýraznom závere obchodovania v minulom týždni takmer nezmenili. Akciový trh sa minulý týždeň snažil preraziť technickú rezistenciu na úrovni 4 200 bodov. Je ťažké predpovedať, či išlo o jednoduchú konsolidáciu pred posunom vyššie, alebo o začiatok prepadu späť na nižšie úrovne. Swapové trhy naďalej predpokladajú, že úrokové sadzby dosiahnu v najbližších týždňoch svoj vrchol pred sériou znížení v priebehu tohto roka. Údaje o americkom HDP by mali odhaliť spomaľujúci sa rast, zatiaľ čo tzv. jadrový deflátor PCE, ktorý centrálna banka uprednostňuje ako ukazovateľ inflácie, by mal podľa očakávaní ukázať ochladenie rastu cien. Medzitým bude rušný týždeň plný hospodárskych výsledkov, ktorý bude okrem najväčších technologických spoločností Microsoft Corp., Meta Platforms Inc. a Amazon.com Inc. zahŕňať aj First Republic Bank a First Citizens Bank, akvizítora Silicon Valley Bank. V Európe boli na čele ziskov banky, pričom UBS Group AG vzrástla po tom, čo cieľ prevzatia Credit Suisse AG oznámil odlev kapitálu, ktorý bol nižší, ako očakávali niektorí analytici. Index Stoxx Europe 600 kolísal, zatiaľ čo euro voči doláru rástlo.

Investori zarobili na:

Spoločnosti First Republic Bank ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 12,20 %. First Republic Bank a jej dcérske spoločnosti poskytujú služby privátneho bankovníctva, privátneho podnikateľského bankovníctva a správy privátneho majetku na mestských a pobrežných trhoch v USA.First Republic poskytuje služby založené na vzťahoch prostredníctvom jedného kontaktného miesta pre všetky svoje služby.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Základné spotrebiteľské ceny v Singapure vzrástli v marci 2023 v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka o 5 %, čo je najmenej za posledných osem mesiacov, a zmiernili sa tak z najvyššej úrovne za posledných 14 rokov, ktorá v predchádzajúcich dvoch mesiacoch dosiahla 5,5 %.. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -1,24 %, Hang Seng -0,58 %, Nikkei 225 +0,10 %.

Ukazovateľ podnikateľskej klímy Ifo pre Nemecko vzrástol v apríli 2023 oproti predchádzajúcemu mesiacu o 0,4 bodu na 93,6 bodu, čo predstavuje šiesty nárast za sebou a najvyššiu úroveň od februára minulého roka. Napriek tomu najnovšie čítanie mierne zaostalo za trhovými očakávaniami, čo naznačuje, že obavy podnikov sa zmierňujú, ale najväčšej európskej ekonomike chýba dynamika. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne:  Eurostoxx 50 -0,15 %, CAC 40 -0,04 %, DAX  -0,11 %.

Všeobecný index podnikateľskej aktivity Federálnej rezervnej banky v Dallase pre priemyselnú výrobu v Texase klesol v apríli 2023 na -23,4 z -15,7 v marci, čo je najnižšia hodnota za posledných deväť mesiacov a pod očakávaniami trhu. Index produkcie sa znížil, index nových objednávok bol záporný už jedenásty mesiac v rade a index tempa rastu objednávok zostal tiež záporný. Merania na trhu práce naznačujú mierny rast zamestnanosti, ale mierny pokles počtu odpracovaných hodín. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones  +0,2 %, S&P 500 +0,09 %, NASDAQ -0,29 %.

Prečítané: 533x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2425986287 no mnyman
pred 8 hodinami

Finančné správy: expanzia Amazon Web Services, nárast Tesly a príprava Shein na IPO

FP (7)
pred dňom

Obchodníci očakávajú večerné vystúpenie Jeromeho Powella, indexy na historických maximách

FP (6)
pred 2 dňami

Trh reaguje na nadchádzajúce partnerstvo Apple s OpenAI a ďalšie udalosti

FP (5)
pred 3 dňami

Nervozita na trhoch: pokles indexov, kryptomien a komodít po zverejnení makroekonomických dát

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.