pred 3 rokmi

Americké akcie zaznamenali nárast po dvojdňových poklesoch

shutterstock_1272664699

Americké akcie zaznamenali v dnešnom obchodnom dni rast po predošlých dvojdňových poklesoch.

Absolútna správa:

Americké akcie zaznamenali v dnešnom obchodnom dni rast po predošlých dvojdňových poklesoch. Predchádzajúce straty boli vyvolané obavami z nárastov koronavírusových prípadov na celom svete, ktoré by mohli ohroziť ekonomický oživenie a takisto došlo aj k vyberaniu ziskov investormi, po tom ako akciový trh v poslednom období zaznamenal výrazné oživenie a niektoré indexy prepisovali historické maximá. K dnešnému nárastu pomohli aj obchodníci skupujúci poklesy na trhu. Väčšina hlavných sektorov, ktoré sú zastúpené v indexe S&P 500 dnes rástla. Obchodníci sa aktuálne sústreďujú na výsledkovú sezónu v USA, ktorá ukáže, či sa spoločnosti postupne zotavujú zo situácie spojenej s pandémiou. Avšak, nie všetkým akciovým titulom sa dnes darilo. Akcie spoločnosti Netflix zaznamenali prepad po tom ako sa ukázalo, že klesá počet predplatiteľov ich streamovacej služby. Spoločnosť očakávala pokles predplatiteľov z dôvodu postupného zotavovania z nákazy Covid-19, ktorá nútila ľudí tráviť viac času doma, čo dopomáhalo k úspešnosti streamovacích služieb. Investori sa v dnešných dňoch snažia prísť na to, ktoré akciové tituly a ekonomické sektory budú najviac ťažiť z budúceho postupného otvárania ekonomík a naopak, ktoré tituly budú postupným uvoľňovaním opatrení negatívne zasiahnuté.   

Investori zarobili na:

Spoločnosti DISH Network Corp, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 11,05 % (výkonnosť za 5 rokov: -19,17 %). Cena akcií spoločnosti rástla po tom, čo spoločnosť oznámila strategickú spoluprácu so spoločnosťou Amazon WebServices pri vývoji plánovanej siete 5G. Spoločnosť DISH Network Corp. poskytuje priame satelitné predplatné televíznych, zvukových programov a interaktívnych televíznych služieb komerčným a rezidenčným predplatiteľom v USA.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Akcie spoločnosti Toshiba klesali v Japonsku o necelé 4% po tom, čo sa potenciálna ponuka na prevzatie zo strany CVC Capital Partners pozastavila kvôli nedostatočným poskytnutým informáciám. Taiwanský výrobca elektroniky Foxconn výrazne obmedzil plány na továreň v americkom štáte Wisconsin, do ktorej pôvodne hodlal investovať 10 mld. USD. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,30 %, Hang Seng  -1,76 %, Nikkei 225 -2,03 %.

EÚ dosiahla predbežnú dohodu znížiť čisté emisie skleníkových plynov do roku 2030 o minimálne 55%. Deficit verejného sektora Nemecka sa v tomto roku viac než zdvojnásobí a vystúpi približne na 9 % HDP. Uviedlo to dnes nemecké ministerstvo financií. Za rastom deficitu majú stáť zvýšené výdavky na zmiernenie negatívnych dopadov pandémie covidu-19. V minulom roku deficit predstavoval 4,2 % HDP. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,91 %, CAC 40 +0,74 %, DAX +0,44 %.

Verizon oznámil kvartálne tržby 1,31 USD na akciu, čo bolo o 2 centy na akciu lepšie ako odhady. Tržby vzrástli tiež nad konsenzus trhu. Americký prevádzkovateľ búrz Nasdaq oznámil upravený zisk na akciu 1,96 USD, odhad bol na úrovni 1,75 USD, čisté výnosy dosiahli 851 mil. USD pri odhade 812,1 milióna. Výnosy na 10 ročných amerických dlhopisoch sa stabilizovali, dnes zaznamenali len mierny nárast o 0,15 %. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,94 %, S&P 500 +0,93 %, NASDAQ +1,19 %.

Prečítané: 1201x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2179500897
pred dňom

Štvrťročné výkazy: Delta Air Lines sklamala, PepsiCo so zmiešanými výsledkami a WD-40 Company rastie o 11 %

Shutterstock_2143309325 no mnyman
pred 2 dňami

TSMC a Tesla s pozitívnym vývojom, kým Volkswagen a LegalZoom znižujú predpovede

Shutterstock_1931146130 no mnyman
pred 3 dňami

Boeing a BP v ohnisku: Znovu problémy s lietadlami a varovanie pred znehodnoteniami

Shutterstock_1796825677 no mnyman
pred 4 dňami

Paramount sa spája so Skydance, Shell očakáva straty a Boeing čelí pokute za podvod

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.