pred 2 mesiacmi

Americké akciové trhy ožili, posunuli index S&P 500 späť k hranici 5 000

FXPRO

Obrat na trhoch, poháňaný vlnou investorov nakupujúcich „dip“ alebo krátkodobý pokles ukázal, že účastníci trhu by sa mali vyvarovať unáhlených záverov na popud jedného zverejneného údaju – v tomto prípade miery inflácie v USA.

Absolútna správa:

Americké akciové trhy vzrástli po oživení, ktoré posunulo index S&P 500 späť k hranici 5 000. Americký index S&P 500 a Nasdaq 100 si pripísali približne 1 %, zatiaľ čo európsky index Stoxx 600 vzrástol na najvyššiu úroveň za viac ako mesiac.  Investori sa pripravujú na ďalšiu dávku údajov o výkonnosti americkej ekonomiky. Tieto by im mohli pomôcť pri formovaní investičných stratégií. Obrat vo výkonnosti akcií, poháňaný vlnou investorov nakupujúcich „dip“ alebo krátkodobý pokles ukázal, že účastníci trhu by sa mali vyvarovať unáhlených záverov na popud jedného zverejneného údaju. Keď sa pozrieme na posledných 40 rokoch, investori dokážu slušne zarobiť práve na dočasných poklesoch trhu. Priaznivé správy o výsledkoch spoločností boli záchranou pre investorov, ktorých sklamali utorňajšie vyššie než očakávané údaje o inflácii v USA. Správa od Fed-u znamenala, že  si budú musieť na zníženie úrokových sadzieb predsa len počkať o niečo dlhšie.  Investori definitívne znížili svoje očakávania, že zníženie úrokových sadzieb Federálnym rezervným  systémom príde už v marci. Šancu, že sa tak stane na jeho nasledujúcom stretnutí začiatkom mája je 1 ku 3 v neprospech, čo je pokles oproti takmer úplnej istote spred dvoch týždňov. Prezident Federálnej rezervnej banky v Chicagu Austan Goolsbee sa vyjadril, že mierne vyššie údaje o inflácii po niekoľko nasledujúcich mesiacoch budú stále v súlade s cieľmi Centrálnej banky zraziť infláciu na úroveň 2 %. Údaje, ktoré bude treba pozorne sledovať zahŕňajú počiatočné nároky v nezamestnanosti, priemyselnú výrobu a maloobchodné tržby.

 

Výnos 10-ročných dlhopisov klesol o tri bázické body na 4,22 %.

Výnos 10-ročných dlhopisov Nemecka klesol o dva bázické body na 2,31 %.

Výnos 10-ročných britských dlhopisov klesol o tri bázické body na 4,02 %.

Ropa West Texas Intermediate klesla o 0,9 % na 75,93 USD za barel.

Spotové zlato vzrástlo o 0,3 % na 1 998,10 USD za uncu.

 

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázia: Japonský HDP sa v 4. štvrťroku 2023 nečakane zmenšil o 0,1 % medzikvartálne, zaostávajúc za predpoveďami trhu o 0,3 % raste a po revidovanom poklese o 0,8 % v 3. štvrťroku podľa predbežných dostupných dát.

EÚ: Britská ekonomika zaznamenala v štvrtom štvrťroku 2023 medziročne pokles o 0,2 %, čo je prvý pokles od roku 2021, po nadol revidovanom raste o 0,2 % v predchádzajúcom období.

USA: Počet žiadostí o dávky v nezamestnanosti v USA klesol o 9 000 na 218 000 v porovnaní s predchádzajúcim týždňom, čo je mierne pod odhadmi 220 000, ale zostáva nad priemerom za posledné dva mesiace.

Prečítané: 191x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP
pred 19 hodinami

Ekonomický prehľad: Apple rozširuje svoje investície v Ázii, zatiaľ čo napätie medzi USA a Čínou stúpa

Shutterstock_2321155147
pred dňom

Adidas a Alcoa posilnili a zlato je stále na svojich maximách

FX pro
pred 2 dňami

Trhy v červenom: Hlavné indexy klesajú, zlato sa blíži k maximám

Shutterstock_2268092903
pred 3 dňami

Geopolitické napätie formuje trhy: Ceny ropy a zlata reagujú, dolár si udržuje stabilitu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.