pred 3 rokmi

Americké banky zverejňujú kvartálne výsledky

shutterstock_1106325080

Tri z najväčších amerických bánk vyhlásili, že vyčlenili až 28 miliárd dolárov na straty z pôžičiek.

Absolútna správa:

Tri z najväčších amerických bánk vyhlásili, že vyčlenili až 28 miliárd dolárov na straty z pôžičiek. Pripomína to však, že veľká časť ekonomickej bolesti spôsobenej pandémiou COVID-19 ešte len príde. Pôžičky pozostávajú z vládnej a bankovej pomoci, lacných úverových a úverových programov splácania. „Príjmy spotrebiteľov sa zvyšujú, úspory sa zvyšujú a ceny domov sa zvyšujú,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti JPMorgan Chase & Co Jamie Dimon v rozhovore pre novinárov. „Recesívna časť“ príde neskôr, uviedol. Spoločnosti JPMorgan a Citigroup Inc vykázali obrovské zníženie zisku v druhom štvrťroku, zatiaľ čo Wells Fargo & Co zaznamenal svoju prvú stratu od roku 2008. Obchodovanie s dlhopismi spoločnosti JPMorgan vykázalo 99% nárast výnosov, zatiaľ čo Citigroup  o 68%. Spoločnosti Goldman Sachs Group Inc, Morgan Stanley a Bank of America Corp oznámia výsledky koncom tohto týždňa. Wells Fargo nie je veľkou investičnou bankou a stále sa zaoberá následkami škandálu s obratom, ktorý vypukol v roku 2016. Štvrťročná strata vo výške 2,4 miliardy dolárov bola oveľa väčšia, ako očakávali analytici, a banka očakáva, že sa situácia zhorší.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Align Technology Inc, ktorej akcie počas dnešného obchodné dňa vzrástli o vyše 10,87% (výkonnosť v horizonte 5 rokov: + 360,89 %). Spoločnosť Align Technology, Inc. navrhuje, vyrába a predáva invisignálny systém, spôsob liečby nesprávneho vyrovnania zubov. Spoločnosť ponúka systém, ktorý koriguje vychýlenie pomocou série čistých a odnímateľných zariadení, ktoré posúvajú zuby do požadovanej konečnej polohy. Align Technology slúži zákazníkom po celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Flipkart získa finančné prostriedky vo výške 1,2 miliardy dolárov vedené majoritným vlastníkom Walmartom, uviedla v utorok indická firma v elektronickom obchode. Ceny ropy dnes poklesli kvôli obavám, že nové obmedzenia zastavenia nárastu prípadov koronavírusu v USA a Ázii by mohli ohroziť oživenie dopytu po palivách, rovnako ako sa členovia OPEC  pripravujú na zvýšenie produkcie od augusta. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 – 0,95 %, Nikkei – 0,87%, Hang Seng – 1,14 %.

Predseda vlády Boris Johnson nariadil, aby sa vybavenie Huawei do konca roku 2027 úplne očistilo od britskej siete 5G, čím riskuje hnev Číny tým, že signalizuje, že najväčší výrobca telekomunikačných zariadení na svete nie je na Západe vítaný. Výrobná produkcia v regióne v máji od apríla vzrástla o 12,4%, najmä v dôsledku prudkého nárastu výroby predmetov dlhodobej spotreby, ako sú automobily alebo chladničky, uviedol štatistický úrad Európskej únie. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,85 %, CAC 40 -0,96 %, DAX -0,80 %.

Americké spotrebiteľské ceny sa v júni najvýraznejšie odrazili za takmer osem rokov, ale oživenie v nových prípadoch COVID-19 po opätovnom otvorení podnikov naznačuje zmiernenie dopytu, ktoré by mohlo udržať tlmenú infláciu a umožniť Federálnej rezervnej banke, aby naďalej dodávala peniaze do hospodárstva. Index spotrebiteľských cien sa minulý mesiac zvýšil o 0,6%, čo je najväčší zisk od augusta 2012, keď v máji klesol o 0,1%. Nárast, ktorý sa skončil tromi priamymi poklesmi, bol spôsobený 12,3% -ným nárastom cien benzínu po poklese v prvých piatich mesiacoch roka. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index + 2,14%, S&P 500 +1,02 %, NASDAQ +0,94 %.

Prečítané: 1688x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2179500897
pred dňom

Štvrťročné výkazy: Delta Air Lines sklamala, PepsiCo so zmiešanými výsledkami a WD-40 Company rastie o 11 %

Shutterstock_2143309325 no mnyman
pred 2 dňami

TSMC a Tesla s pozitívnym vývojom, kým Volkswagen a LegalZoom znižujú predpovede

Shutterstock_1931146130 no mnyman
pred 3 dňami

Boeing a BP v ohnisku: Znovu problémy s lietadlami a varovanie pred znehodnoteniami

Shutterstock_1796825677 no mnyman
pred 4 dňami

Paramount sa spája so Skydance, Shell očakáva straty a Boeing čelí pokute za podvod

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.