pred 2 mesiacmi

Americký Deň nezávislosti a mierny nárast ropy

Shutterstock_610099919 (1)

Európske realitné akcie zaznamenali najväčší trojdňový nárast od marca, zatiaľ čo stále lacná ropa mierne stúpla, keďže obchodníci zvažovali vplyv zníženia ťažby.

Absolútna správa

Obchodovanie na svetových burzách bolo v utorok slabé, keďže burzy v USA boli zatvorené z dôvodu sviatku Dňa nezávislosti. Európsky index Stoxx 600 mierne klesol pri objeme obchodovania, ktorý bol o tretinu nižší ako 30-dňový priemer. Americké futures sa zmenili len málo, zatiaľ čo kanadský akciový benchmark vzrástol. Na čele rastu európskych akcií boli nehnuteľnosti z dôvodu, že švédsky správca nehnuteľností Castellum AB vzrástol, keďže DNB Bank ASA odporučila nákup akcií kvôli ich atraktívnemu oceneniu. Belgická spoločnosť Warehouses de Pauw CVA zase vzrástla po tom, ako zvýšila svoj výhľad zisku. Záujem investorov v utorok vyvolala aj transakčná aktivita. Viedenská spoločnosť OMV vzrástla po tom, čo agentúra Bloomberg News informovala, že firma a Abú Zabí rokujú o vytvorení chemickej a plastikárskej spoločnosti v hodnote viac ako 30 miliárd USD. Stratégovia medzitým čoraz častejšie varujú pred rizikami pre americké akcie po prudkom raste v prvom polroku. Analytici zo spoločnosti Citigroup uviedli, že býčie stávky sú medzi investormi rozšírené vo veľmi vysokej miere a citovali údaje, ktoré ukazujú, že investori ku koncu júna hromadili býčie stávky na futures na americké akcie. Ceny ropy narástli počas toho, ako investori zvažujú očakávaný dopad zníženia ťažby Saudskou Arábiou a Ruskom. Počas posledných 2 mesiacov sa ceny ropy Brent pohybujú medzi 70 a 80 dolármi za barel, čo sú najnižšie úrovne od roku 2020.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

ASIA: 

Index spotrebiteľských cien v Južnej Kórei vzrástol v júni oproti predchádzajúcemu roku o 2,7 %, čím sa zmiernil už piaty mesiac po sebe na najnižšiu úroveň od septembra 2021, čo podporuje krok kórejskej centrálnej banky pozastaviť cyklus sprísňovania na začiatku tohto roka. Tento údaj nasledoval po májovom náraste o 3,3 % a bol nižší ako prognózy, ktoré hovorili o 2,85 %. Medzimesačne sa ceny nezmenili.

EU: 

Prebytok obchodnej bilancie Nemecka sa v máji 2023 mierne znížil na 14,4 mld. EUR v porovnaní s nadol revidovaným prebytkom 16,5 mld. EUR v predchádzajúcom mesiaci a pod očakávaniami trhu vo výške 17,5 mld. Nemecké exporty zároveň na medzimesačnej báze mierne klesli.

USA: 

Kanadské výrobné PMI Indexu S&P Global Canada Manufacturing klesol v júni na 48,8 bodu zo 49 bodov v predchádzajúcom mesiaci, čo predstavuje tretí mesiac poklesu od začiatku roka a sleduje medvediu dynamiku v Amerike a Európe, keďže vysoké náklady na pôžičky naďalej brzdia hospodársku aktivitu. V USA je dnes deň nezávislosti.

Prečítané: 329x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2088084514
pred 19 hodinami

Nezamestnanosť v eurozóne klesá a výrobná aktivita sa spomaľuje

Shutterstock FX
pred 3 dňami

Akcie a dlhopisy sa zotavujú, keďže inflácia oslabuje

Shutterstock_1538141879
pred 4 dňami

Ochladzujúci sa realitný trh v USA a mierne horšie dáta z pracovného trhu

Shutterstock_2179447083
pred 5 dňami

Akciový trh pokračuje v prepadoch

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.