pred rokom

Apple automobily?

shutterstock_520795270

Spoločnosť Apple sa chce zamerať na výrobu elektromobilov a batérií.

Absolútna správa:

Spoločnosť Apple Inc napreduje v oblasti technológie automobilov a v roku 2024 sa zameria na výrobu osobného vozidla, ktoré by mohlo obsahovať vlastnú prielomovú technológiu batérií. Automobilové úsilie výrobcu telefónov iPhone, známeho ako Project Titan, postupovalo nerovnomerne od roku 2014, keď prvýkrát začal od nuly navrhovať svoje vlastné vozidlo. V jednom okamihu spoločnosť Apple stiahla úsilie zamerať sa na automobily a prehodnotila svoje ciele. Doug Field, veterán spoločnosti Apple, ktorý pracoval v spoločnosti Tesla Inc., sa vrátil dohliadať na projekt v roku 2018 a v roku 2019 prepustil z tímu 190 ľudí. Odvtedy spoločnosť Apple postúpila natoľko, že si teraz kladie za cieľ vytvoriť dopravný prostriedok pre spotrebiteľov. Cieľ spoločnosti Apple vyrábať osobné vozidlá pre masový trh je v kontraste s konkurenciou, ako je Waymo spoločnosti Alphabet Inc., ktorá vybudovala robo-taxíky na prepravu cestujúcich. Podľa stratégie spoločnosti Apple je v strede pozornosti nový dizajn batérií, ktorý by mohol radikálne znížiť náklady na batérie a zväčšiť dojazd vozidla. Apple zatiaľ odmietol komentovať svoje plány alebo budúce produkty.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Paycom Software, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 4,33 % (výkonnosť za 5 rokov: +1084,41 %). Spoločnosť poskytuje softvérové produkty na analýzu údajov na správu životného cyklu zamestnania od náboru po odchod do dôchodku. Softvér Paycom slúži zákazníkom v Spojených štátoch.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínsko-americké napätie naďalej pokračuje. Trumpova administratíva zverejnila zoznam čínskych a ruských spoločností s údajnými vojenskými väzbami, ktoré im bránia nakupovať širokú škálu amerického tovaru a technológií. Južná Kórea uzavrela všetky lyžiarske strediská a zimné turistické strediská, aby zastavila tretiu vlnu prípadov COVID-19 v hlavnom meste. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -1,63 %, Hang Seng -0,71 %, Nikkei 225 -1,04 %.

V Británii začali platiť prísne opatrenia, ktoré obmedzili šírenie nového kmeňa koronavírusu, ktorý je až o 70% prenosnejší ako pôvodný, čo viedlo k uzavretiu hraníc a cestovným obmedzeniam z niekoľkých krajín.  Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +1,42 %, CAC 40 +1,36 %, DAX +1,30 %.

Dlhoročný bankár Donalda Trumpa v Deutsche Bank AG odstúpi od nemeckého veriteľa. Tento krok nastane, keď banka bude hľadať spôsoby, ako obmedziť svoje vzťahy s americkým prezidentom. Americké ministerstvo spravodlivosti žalovalo spoločnosť Walmart Inc., ktoré maloobchodníka obvinilo z podnecovania krízy opiátov v USA. Ignorovala varovné signály svojich lekárnikov a vyplnila tisíce neplatných lekárskych predpisov. Kongres prijal cez noc pandemický balíček na zmiernenie pandémie v hodnote 892 miliárd dolárov po mesiacoch preťahovania sa, ktorého cieľom bolo podporiť hospodárske zotavenie váhajúce pod váhou obmedzení zameraných na potlačenie dopadov koronavírusu. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,66%, S&P 500 -0,25 %, NASDAQ +0,51 %.

Prečítané: 758x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1566823240 (1)
pred 13 hodinami

Americké akcie predlžujú poklesy

shutterstock_1465275569
pred dňom

Globálny akciový trh v červených číslach

shutterstock_1643463436
pred 2 dňami

Walmart odhalil plány na vytvorenie kryptomeny a NFT

shutterstock_1700360854
pred 5 dňami

Európska energetická kríza sa zhoršuje

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.