pred mesiacom

AstraZeneca pravdepodobne nedodrží dodávky

shutterstock_1866527854 (4)

Spoločnosť pravdepodobne dodá iba polovicu vakcín

Absolútna správa:

AstraZeneca v druhom štvrťroku dodá EÚ iba polovicu sľúbených vakcín, čo je z pôvodných 180 mil. kusov niečo do 90 mil. Je to ďalšia rana v úspešnom pokračovaní vakcinácie európskeho obyvateľstva. Aj keď posledné správy z EÚ hovoria o odmietaní vakcíny od AstraZeneca z dôvodu silných reakcií na vakcínu a neistej účinnosti voči novým mutáciám. Našťastie sú už pred dverami vakcíny od ďalších spoločnosti medzi ktoré patrí aj J&J. Výhoda  vakcíny od J&J je hlavne v ľahšom podávaní keďže stačí iba jedna dávka, čo je za aktuálnej situácie úžasná výhoda. Okrem toho vakcína od spoločnosti J&J prechádzala testovaním po takmer celom svete a fungovala voči všetkým mutáciám. AstraZeneca a EÚ odmietli komentovať správy o znižovaní dodavok a spoločnosť tvrdí, že robí všetko pre to aby dodavky navýšila. 

Investori zarobili na:

Spoločnosti Norwegian Cruise Line Holdings Ltd, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o + 9,26 % (výkonnosť za 5 rokov: - 43,75 %). Norwegian Cruise Line Holdings Ltd. prevádzkuje flotilu osobných výletných lodí. Akcie spoločnosti pravdepodobne reagujú na pozitívne správy z krajín, kde sa potvrdilo, že vakcína zabezpečí návrat k normálnemu životu.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Juhokórejská korporácia Samsung chystá investíciu za 942 miliárd wonov do rozšírenia svojej továrne na výrobu batérií pre elektrické autá v Maďarsku. Indický trhový regulátor žiada indickú burzu NSE o vysvetlenie dnešného pozastavenia obchodovania. Burza  tvrdí, že došlo k výpadku spojenia s poskytovateľmi telekomunikačných služieb. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 – 2,55 %, Hang Seng – 2,99 %, Nikkei 225 – 1,61 %.

Najväčšie a najznámejšie letisko v Anglicku Heathrow, zaznamenalo pokles cestujúcich o 73 % a vykázalo stratu 2 mld. GBP. Nemecka ekonomika v minulom roku klesla o 4,9 % a deficit verejných financie dosiahol 4,2 % HDP. Najväčšia anglická cestovná kancelária TUI zaznamenala 6 násobný záujem o zájazdy po vyhláseniach britského premiéra o zlepšovaní situácii a následnom uvoľňovaní opatrení. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 + 0,46 %, CAC 40 + 0,31 %, DAX + 0,80 %.

V USA klesajú žiadosti o hypotéky a k 19. februáru klesli o 11,5 % po predchádzajúcom poklese o 5,1 %. Treba však dodať že minulý rok bol pre hypotekárny trh veľmi dobrým a hypotéky v niektorých mesiacoch výrazne rástli. Spoločnosť Square zvýšila svoju pozíciu na Bitcoine a investovala do neho ďalších 170 mil. USD, stáva sa to pomaly trendom že inovatívne spoločnosti nakupujú Bitcoin. To zabezpečuje Bitcoinu podstatnú podporu na dosahovanie nových rekordov. Zamestnanci amerického liekového regulátora FDA po preskúmaní vakcíny od J&J oznámili, že ich vakcína proti Covid-19 je bezpečná a účinná. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones + 1,35 %, S&P 500 + 1,09 %, NASDAQ + 0,99 %.

Prečítané: 387x

Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_1296905446
pred 2 hodinami

Spoločnosť Coinbase Global dnes vstúpila na burzu

shutterstock_1888654813
pred dňom

USA vyzývajú na zastavenie používania vakcíny Johnson & Johnson

shutterstock_370707185
pred 2 dňami

Microsoft kupuje spoločnosť Nuance Communications Inc.

shutterstock_1847356675
pred 5 dňami

Biden podporuje vzdelávanie a zdravotnú starostlivosť

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.