pred 3 mesiacmi

Ázijské akcie rastú a Index S&P 500 vstupuje na býčí trh

shutterstock_755820871

Akcie spoločnosti Tesla v predburzovom obchodovaní poskočili o 4,5 %.

Absolútna správa:

Futures na americké akcie naznačili že S&P 500 vstupuje na býčí trh, zatiaľ čo dolár smeroval k najväčšej týždennej strate za posledný mesiac v dôsledku stávok, že Fed nezvýši sadzby. Akcie spoločnosti Tesla v predburzovom čase narástli o 4,5 % a tak rastú už 11. obchodný deň po sebe, keďže General Motors oznámila, že sa pripája k nabíjacej sieti spoločnosti Tesla. GM si polepšila o 3,5 %. Akcie spoločnosti Target klesli o 1,3 % po tom, ako analytici Citigroup znížili ich rating s odvolaním sa na stále nedostatočné výsledky a silnú konkurenciu. Neočakávané zvýšenie sadzieb zo strany dvoch centrálnych bánk - Kanady a Austrálie tento týždeň vyvolali špekulácie, že americkí centrálni bankári možno budú musieť udržiavať vyššie úrokové sadzby dlhšie. Investori sa preto môžu zdráhať zaujať veľké pozície pred rozhodnutím o úrokových sadzbách, ktoré budúci týždeň prijme Fed aj Európska centrálna banka. Názor investorov je, že Fed je už na svojom vrchole úrokových sadzieb, hoci s výhradou, toho že vyšší údaj o CPI (Index spotrebiteľských cien) by ešte mohol vynútiť zvýšenie sadzieb na budúci týždeň. V tomto prípade je pravdepodobné, že Fed si ponechá otvorené možnosti pre ďalšie kroky. Japonské akcie pokračovali vo svojom raste. Index Nikkei 225 tento týždeň poskočil o 2,4 %, čím zavŕšil deviaty týždenný rast a najdlhšiu sériu za viac ako päť rokov. Európske akcie klesli v dôsledku nepriaznivého výhľadu spoločnosti Croda.  

Makro analýza a správy z ekonomiky:

ASIA: Miera inflácie v Číne sa v máji 2023 zvýšila na 0,2 % z aprílového 26-mesačného minima 0,1 %. Medziročná miera inflácie klesla z pôvodných negatívnych 0,1 % na negatívne 0,2 %. Ceny Čínskych výrobcov v máji 2023 medziročne klesli o 4,6 %, čo bolo rýchlejšie ako pokles o 3,6 % v apríli a horšie ako trhové prognózy poklesu o 4,3 %.

EU: Priemyselná produkcia v Taliansku sa v apríli 2023 pričom nedosiahla trhové prognózy expanzie o 0,1 % a tým zdôraznila, že priemyselný sektor je pod silným tlakom vyšších nákladov na pôžičky stanovených ECB. Indikátor spotrebiteľskej dôvery v Španielsku v máji 2023 vzrástol na 81,5 bodu zo 73 bodov v predchádzajúcom mesiaci.

USA: Miera nezamestnanosti v Kanade sa v máji zvýšila na 5,20 % z 5 % v apríli 2023 pričom zaujímavé sú nasledujúce dva faktory, medzi ktoré patrí zamestnanosť na plný úväzok v Kanade, ktorá sa znížila o 32,70 % a porovnáme s údajmi zamestnanosti na čiastočný úväzok v Kanade, ktorá sa v máji 2023 znížila na 15,50 tisíca zo 47,60 tisíca v apríli 2023.

Prečítané: 313x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2088084514
pred 19 hodinami

Nezamestnanosť v eurozóne klesá a výrobná aktivita sa spomaľuje

Shutterstock FX
pred 3 dňami

Akcie a dlhopisy sa zotavujú, keďže inflácia oslabuje

Shutterstock_1538141879
pred 4 dňami

Ochladzujúci sa realitný trh v USA a mierne horšie dáta z pracovného trhu

Shutterstock_2179447083
pred 5 dňami

Akciový trh pokračuje v prepadoch

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.