pred 2 rokmi

Biden prevzal úrad

shutterstock_1849278580

Trhy dnes reagovali pozitívne na inauguráciu nového prezidenta USA.

Absolútna správa:

Joe Biden dnes zložil prísahu ako prezident USA a ponúkol posolstvo jednoty a obnovy hlboko rozdelenej krajine, ktorá sa vzpiera z poškodenej ekonomiky a zúriacej pandémie koronavírusu, ktorá zabila už viac ako 400 000 Američanov. "Na prekonanie týchto výziev, na obnovenie duše a na zabezpečenie budúcnosti Ameriky je potrebné oveľa viac ako len slová. Vyžaduje si to najnepolapiteľnejšie zo všetkých vecí v demokracii: jednotu," uviedol demokrat Biden po zložení prísahy. Témy Bidenovho krátkeho prejavu odrážali tie, ktoré postavil do centra svojej prezidentskej kampane, keď sa vykresľoval ako empatická alternatíva k rozporuplnému Trumpovi. Uprostred varovaní pred možným obnoveným násilím obkľúčili Capitol tisíce ozbrojených jednotiek Národnej gardy. National Mall, zvyčajne plný zástupov priaznivcov, bolo namiesto toho plné takmer 200 000 amerických vlajok. Rovnako zložila prísahu aj Kamala Harris a stala sa tak prvou viceprezidentkou USA ženského pohlavia.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Netflix Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 16,85 % (výkonnosť za 5 rokov: +413,11 %). Netflix je služba predplatného internetu na sledovanie televíznych programov a filmov. Predplatitelia môžu okamžite sledovať neobmedzené televízne programy a filmy vysielané cez internet na svojich televízoroch, počítačoch a mobilných zariadeniach.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Zakladateľ skupiny Alibaba, Jack Ma, sa dnes premiérovo objavil od októbra. Zmierňoval obavy z jeho neobvyklej neprítomnosti, čím sa ceny akcie jeho elektronického obchodu zvýšili. Čínski investori typu mom-and-pop investujú na akciový trh zo strachu, aby nepremeškali býčí trend. V decembri bolo novo otvorených viac ako 1,6 milióna účtov na obchodovanie s akciami, čo je oproti minulému roku dvojnásobok, ukazujú posledné údaje. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,72 %, Hang Seng +1,08 %, Nikkei 225 -0,38 %.

Európske akcie v stredu vzrástli po tom, čo holandský výrobca čipových zariadení ASML a švajčiarska luxusná skupina Richemont poskytli povzbudivé informácie o príjmoch. Európska centrálna banka sa má stretnúť vo štvrtok. Aj keď sa neočakávajú žiadne zmeny politiky, banka by mohla čeliť ďalším otázkam ohľadom čoraz náročnejších vyhliadok iba mesiac po tom, čo uvoľnila nový stimul na posilnenie ekonomiky eurozóny. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,80 %, CAC 40 +0,53 %, DAX +0,77 %.

Akcie najväčšej streamovacej služby na svete Netflix vzrástli o viac ako 16% a zvýšili svoju trhovú kapitalizáciu o takmer 40 miliárd dolárov potom, čo vyhlásili, že si na financovanie svojich televíznych programov a filmov už nebudú musieť požičiavať miliardy dolárov. Takmer všetkých 11 hlavných sektorov S&P pokročilo v popoludňajšom obchodovaní, pričom medzi najväčšie príjmy patrili komunikačné služby, nehnuteľnosti a technológie. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,83 %, S&P 500 +1,58 %, NASDAQ +1,97 %.

Prečítané: 962x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_704695771 (3)
pred hodinou

Centrálna banka Anglicka zvýšila úrokové sadzby o 25 bázických bodov

Shutterstock_2152413597
pred dňom

Fed zvýšil sadzby o 25 bázických bodov

Shutterstock_1549048322 (1)
pred 2 dňami

Ceny domov vo februári klesli prvýkrát za 11 rokov

Shutterstock_1945377157 (6)
pred 3 dňami

Oslabený bankový systém

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.