pred 3 rokmi

Biden prichádza s novými daňami

shutterstock_1860228145

Ľudia, ktorí zarobia 1 milión dolárov, zaplatia s odvodom Obamacare 43,4 % daň. Celkové daňové sadzby pre obyvateľov New Yorku a Kalifornie by mohli dosiahnuť až 50 %.

Absolútna správa:

Americký prezident Joe Biden chce ukončiť preferenčnú americkú daňovú úpravu investičných príjmov, ktorá priniesla úžitok bohatým, pretože sa snaží financovať rozsiahly nový program sociálnych výdavkov. Aby to však mohol urobiť, bude musieť prekonať veľkú politickú prekážku v Kongrese. Biely dom plánuje navrhnúť takmer zdvojnásobenie sadzby dane z kapitálových výnosov pre tých, ktorí zarábajú 1 milión dolárov a viac, na 39,6 %. To by veľa neovplyvnilo. Podľa údajov Internal Revenue Service z roku 2018 iba asi 0,32 % amerických daňových poplatníkov uviedlo upravený hrubý príjem vyšší ako 1 milión dolárov. Tento krok by posunul najvyššiu federálnu sadzbu zo ziskov pre bohatých až na 43,4 %, ak by sa zahrnula prirážka na pomoc pri platení za Obamacare. Tak tiež by tento krok ukončil storočný precedens nedostatočného zdanenia investícií v pomere k mzdám a platom. Zvyšovanie cien akcií a nehnuteľností za posledný rok iba posilnilo odhodlanie Bidenovho tímu nadviazať na sľuby v prezidentskej kampani a požadovať od najbohatších vyššie dane. Prezident vsádza na to, že táto iniciatíva bude dostatočne populárna na to, aby zvíťazil v Kongrese, kde nemôže stratiť jediný demokratický hlas v Senáte, pretože republikáni sú pravdepodobne jednotní v opozícii. Biden sa zasadzoval za vyrovnanie kapitálových výnosov a sadzieb dane z príjmu pre bohatých jednotlivcov a uviedol, že je nespravodlivé, že mnohí z nich platia nižšie sadzby ako pracovníci strednej triedy. Medzi ďalšie opatrenia, o ktorých administratíva rokovala, patrí zvýšenie dane z nehnuteľností pre bohatých.

Investori zarobili na:

Spoločnosti SVB Financial Group, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 8,72 % (výkonnosť za 5 rokov: +343,44 %). Dôvodom prudkého rastu boli hospodárske výsledky za prvý kvartál 2021, pričom tržby prekonali očakávania analytikov o 13 % a čistý zisk až o 52,38 %. Finančná skupina SVB je holdingovou spoločnosťou pre Silicon Valley Bank. Banka je komerčná banka, ktorá slúži novým rozvíjajúcim sa spoločnostiam a spoločnostiam zameraným na rast na strednom trhu so zameraním na technologický a prírodovedný priemysel. Banka prevádzkuje kancelárie v Silicon Valley a ďalších oblastiach Kalifornie, ako aj v iných štátoch.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínsky výrobca elektromobilov Jidu Auto, čo je spoločný podnik internetového giganta Baidu a automobilky Geely, v nasledujúcich piatich rokoch investuje 50 mld. juanov do vývoja smart vozidla. Čínska centrálna banka sa údajne pokúša získať kontrolu nad obrovským súborom dát o financovaní spoločnosti Ant Group. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +0,91 %, Hang Seng +1,12 %, Nikkei 225 -0,57 %.

Kompozitný index nákupných manažérov v eurozóne vzrástol v apríli podľa prvého odhadu z 53,2 na 53,7 bodov, pričom sa očakával pokles na 52,8 bodov. Napriek zriedkavým prípadom, kedy sa po podaní vakcíny proti Covidu-19 od firmy AstraZeneca vyskytli u očkovaných krvné zrazeniny, prínosy tejto látky jasne prevažujú nad rizikami. K tomuto záveru dospela Európska agentúra pre lieky (EMA) po ďalšom skúmaní možných vedľajších účinkov tejto vakcíny. Európska komisia vyjednala pre členské krajiny Európskej únie nákup 1,8 miliardy dávok vakcíny od firiem Pfizer/BioNTech. Automobilová skupina Stellantis na trh uviedla svoju prvú plne elektrickú veľkú dodávku Fiat e-Ducato. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,04 %, CAC 40 -0,15 %, DAX -0,27 %.

Predaje nových domov v USA vzrástli v marci o 20,7 % na medzimesačnej báze, očakával sa rast o 12 %. Bitcoin klesol po prvýkrát od 8. marca pod 50 000 USD. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,67 %, S&P 500 +1,09 %, NASDAQ +1,44 %.

Prečítané: 1305x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2179500897
pred dňom

Štvrťročné výkazy: Delta Air Lines sklamala, PepsiCo so zmiešanými výsledkami a WD-40 Company rastie o 11 %

Shutterstock_2143309325 no mnyman
pred 2 dňami

TSMC a Tesla s pozitívnym vývojom, kým Volkswagen a LegalZoom znižujú predpovede

Shutterstock_1931146130 no mnyman
pred 3 dňami

Boeing a BP v ohnisku: Znovu problémy s lietadlami a varovanie pred znehodnoteniami

Shutterstock_1796825677 no mnyman
pred 4 dňami

Paramount sa spája so Skydance, Shell očakáva straty a Boeing čelí pokute za podvod

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.