pred 3 rokmi

Bitcoin stratil za 36 hodín približne ¼ svojej hodnoty

shutterstock_706362733

Volatilita na kryptomenách je čoraz vyššia

Absolútna správa:

Trh s kryptomenami po dlhšej dobe zaznamenal výrazný prepad. Najväčšia a najznámejšia kryptomena Bitcoin v priebehu 24 hodín poklesla o viac ako 20%. V prípade kryptomeny Ethereum bol pokles ešte výraznejší a to viac ako 30%. Aj napriek veľkým poklesom ak sa pozrieme na cenu z pred týždňa zistíme, že Bitcoin dokázal v celkovom súčte posilniť o približne 5%. Slováci počas posledného rastu za posledné tri mesiace investovali do kryptomien viac ako 3,5 milióna eur. Vyčíslila to spoločnosť Fumbi.

 

Investori zarobili na:

Spoločnosti Eli Lilly, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o viac ako 10 % (výkonnosť za 5 rokov: + 130,42 %). Dôvodom tohto rastu bola správa, že experimentálny liek na Alzheimerovú chorobu preukázal nádej na úspech v polovici klinického testovania. Eli Lilly je veľkou farmaceutickou spoločnosťou, ktorá vyvíja, vyrába a predáva širokú škálu liekov.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínsky internetový vyhľadávač Baidu , obdoba Google, chce v spolupráci s automobilkou Geely vytvoriť šikovný automobil budúcnosti pre najväčší automobilový trh na svete. Bude na elektrinu a bez vodiča, uviedol Baidu vo svojom dnešnom oznámení. Podobný krok sa chystá urobiť aj americký Apple , ktorý podľa denníka Korea IT News, na ktorý sa odvoláva agentúra Reuters, plánuje v marci podpísať dohodu o spolupráci na vývoji automobilu s kórejskou spoločnosťou Hyundai Motor. Čína tlačí na veľké technologické firmy, aby zdieľali údaje o spotrebiteľských pôžičkách, a to s odôvodnením, že to je prevencia proti prílišnému zadlžovaniu a podvodom. S odkazom na zdroje oboznámené so situáciou o tom dnes informovala agentúra Reuters. Podľa nej by plán, ak bude uvedený do praxe, znamenal koniec doterajšej čínskej politiky nezasahovania do tohto sektora. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 – 0,99 %, Hang Seng + 0,11 %, Nikkei 225 + 2,36 %.

Shell po ročnej technickej odstávke začala dodávky LNG z dosiaľ najväčšej kedy postavené plávajúce platformy Prelude, nachádzajúcej sa pri austrálskom pobreží. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 - 0,67 %, CAC 40 - 0,78 %, DAX - 0,80 %.

BioNTech, partner Pfizeru vo vývoji vakcíny proti Covid-19, zdvihol cieľ dodávok pre tento rok na 2 miliardy dávok tejto vakcíny z predchádzajúcich 1,3 miliardy. Firma uvádza do chodu nové výrobné linky a z jednej ampulky možno získať viac dávok. Spojené štáty vrátia Kubu na zoznam štátov sponzorujúcich terorizmus. Demokrati zo Snemovne reprezentantov USA zverejnili svoje rozhodnutie obviniť v rámci impeachmentu prezidenta Donalda Trumpa z "podnecovania k povstaniu". Očakáva sa, že Snemovňa bude o tomto hlasovať tento týždeň. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones - 0,29 %, S&P 500 - 0,65 %, NASDAQ - 1,22 %.

Roman Lechovič, analytik spoločnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.

Prečítané: 1245x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2425986287 no mnyman
pred 9 hodinami

Finančné správy: expanzia Amazon Web Services, nárast Tesly a príprava Shein na IPO

FP (7)
pred dňom

Obchodníci očakávajú večerné vystúpenie Jeromeho Powella, indexy na historických maximách

FP (6)
pred 2 dňami

Trh reaguje na nadchádzajúce partnerstvo Apple s OpenAI a ďalšie udalosti

FP (5)
pred 3 dňami

Nervozita na trhoch: pokles indexov, kryptomien a komodít po zverejnení makroekonomických dát

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.