Recenzia brokerskej spoločnosti SaxoBank

Recenzia brokerskej spoločnosti SaxoBank Logo

Review

Pros

·       Veľký výber inštrumentov

·       Klientska podpora vo viacerých jazykoch

·       Bespečnosť

Cons

·       Vysoký počiatočný vklad

Summary

Broker Saxobank ponúka najmä tradičné obchodné služby, avšak v ich portfóliu nie sú k nájdeniu napríklad kryptomeny. Sú špecialistami na finančné a regulačné technológie. Svojim klientom ponúka na jednom účte prístup k obchodovaniu s FX, CFD, akciami, opciami, futures a ďalšími aktívami.

 

Obsah recenzie SaxoBank

1. Registrácia účtu, vklady a výbery

2. Obchodná platforma brokera

3. Inštrumenty k obchodovániu

4. Poplatky

5. Média

6. Hodnotenie

 

1. Registrácia účtu, vklady a výbery

 

Pre registráciu na webe Saxobank je potrebné vytvoriť si účet. Vstupný formulár vyžaduje vyplnenie mena, priezviska, e-mailu, krajiny, telefónu a zvolenie hesla. Vytvorením účtu beriete na vedomie, že minimálny prvý vklad potrebný pre aktiváciu účtu je 10 000 USD alebo ekvivalent v inej mene. Tiež musíte súhlasiť so zasielaním noviniek.

SaxoBank login

Ďalším krokom je vyplnenie údajov o svojom bydlisku a osobné údaje. Do portálu musíte zadať okrem iného svoju adresu a rodné číslo. 

SaxoBank registrace

Nasledujú finančné informácie. Tu musíte vyplniť, čím sa živíte a aký je váš príjem, zdroj vášho majetku, koľko plánujete v portáli investovať v budúcom roku a koľko obchodov plánujete uskutočniť. Tiež tu volíte menu svojho účtu.

Ďalšie okno sa vás bude pýtať na vaše skúsenosti s obchodovaním a vaše znalosti tohto oboru. Potom dodáte doplnkové informácie a informácie o svojich daniach.

SaxoBank registrace 2

Na záver musíte súhlasiť s všeobecnými obchodnými podmienkami a overiť svoje údaje cez sms a doklad totožnosti. Zadávanie toľkých osobných informácií by malo slúžiť na overenie vašej spôsobilosti na obchodovanie.

 SaxoBank registrace 4

Po založení svojho účtu ste zaradený na úroveň podľa svojho počiatočného vkladu. Po troch mesiacoch sa potom presunutie na úroveň, ktorá zodpovedá objemu vašich financií. Celkom broker ponúka tri úrovne: Classic, Platinum a VIP. Každá úroveň prináša určité množstvo výhod.

 SaxoBank účty

Pre výbery z účtu je z dôvodu bezpečnosti nutné používať overené účty. Finančné prostriedky je možné vybrať aj pred dátumom vyrovnania. Je ale potrebné pamätať si, že použitie hotovosti pred dátumom vyrovnania má vplyv na výpočet úroku, pretože úrok sa vypočítava zo zostatku hotovosti k dátumu vysporiadania a nie k dátumu vykazovania finančných prostriedkov. V prípade, že na účte budete mať záporný voľný kapitál, bude vám účtovaný záporný úrok.

 

2. Obchodná platforma brokera

Investori obchodujú na platforme SaxoTraderGo alebo na profesionálnej platforme SaxoTraderPro. Obchodníkom sú k dispozícii dve aplikácie. Jedna webová a jedna desktopová, ktorá podporuje spustenie na viacerých monitoroch, čo môže byť príjemné pre pokročilých investorov. Bez registrácie môžu investori využiť demo účet, do ktorého nie je potrebné zadávať toľko informácií o sebe. Webová aplikácia je intuitívna. Najprv zvolíte inštrument s ktorým chcete obchodovať a následne zvolíte smer, ktorým bude obchod prebiehať. Pre obchodovanie je tiež možné nastaviť doplnky stop-loss a take-profit.

V aplikácii je možné sledovať prehľady o vývoji cien komodít, zmeny v čase, možno sledovať investorský sentiment a portfóliá iných brokerov a ich pohyby. Priamo z aplikácie možno tiež pristupovať k správam a výskumom.

 BqHFbXBvw8Payk4T-Saxo4-768x402

3. Inštrumenty na obchodovanie

Saxobank ponúka na obchodovanie viac ako 40 000 nástrojov, ktoré zahŕňajú forex, CFD, akcie, opcie, ETF, komodity, futures kontrakty, dlhopisy a podielové fondy. Ponúkané služby sú tradičné a nezahŕňajú napríklad kryptomeny. Naopak ale ponúkajú dlhopisy, ktoré u niektorých brokerov nenájdeme. Ako už bolo spomenuté, obchodníci majú k dispozícii tri úrovne členstva, pre vyššie úrovne sú ponúkané menšie spready, a minimálna suma pre najnižšiu úroveň je 10 000 dolárov. Saxobank sídli v Európe a teda je viazaná reguláciami EÚ. To znamená, že maximálna povolená páka je 1:30.

 SaxoBank produkty

Pri obchodovaní je možné sledovať maximálne 50 nástrojov. Pokiaľ chcete mať v obchodnom diári viac nástrojov, môžete si vytvoriť viacero rôznych obchodných diárov.

 

4. Poplatky

Poplatkov v Saxobank existuje viacero. Prvým je ročný servisný poplatok 0,25% (u vyšších investícií sú potom nižšie), ďalej sú tu poplatky za výmenu medzi menami alebo záporné úrokové sadzby.

Prehľad všetkých poplatkov je k nájdeniu na stránkach brokera tu.

Webové strán brokera ponúkajú aj vzdelávanie investorov, a to tu.

5. Médiá

                          Facebook

                          Twitter

                          YouTube

                          LinkedIn

                          Website

6. Hodnotenie 

Webová stránka pôsobí dôveryhodne a solídne, v porovnaní s ostatnými brokermi je aj trochu originálny. Stránky a platforma sú prehľadné, takže ľahko nájdete to, čo hľadáte. Vďaka tomu, že je to dánska spoločnosť a viažu sa na ňu európske regulácie, je obchodovanie pomerne bezpečné, s tým ale súvisí nevýhoda a to, že je obchod menej ziskový. Spoločnosť má podporu v mnohých krajinách a zákaznícky servis funguje ako po telefóne, tak cez e-mail.

Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook

Overview

Spoločnost SaxoBank je dánsky obchodník a poskytovateľ sprostredkovateľských služieb, ktorý vznikol v roku 1992. Spoločnosť disponuje všetkými potrebnými licenciami na prevádzkovanie svojej činnosti, má tiež licenciu od Českej národnej banky.

Zakladné parametre

Minimálny vklad: 10 000 USD

Páka:

Platforma: SaxoTraderGo

Spready od: 0,1 pips

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.