Recenzia brokerskej spoločnosti eToro

Recenzia brokerskej spoločnosti eToro Logo

Review

Pros

  • Klientska podpora vo viacerých jazykoch

  • Žiadne obmedzenie pre vklady a vstupné poplatky

  • Jednoduchosť

Cons

  • Obmedzený výber inštrumentov

  • Žiadne overenie obchodníka

Summary

eToro je brokerská spoločnosť, ktorá patrí k najväčším obchodníkom CFD na svete. Svojim klientom ponúka široké spektrum obchodných inštrumentov ako sú napríklad cenné papiere, kryptomeny a CFD rôznych podkladových aktív. eToro si kladie za cieľ poskytnúť jednoduchú platformu ako začiatočníkom, tak skúseným investorom, na ktorej budú môcť mať všetky svoje obchody pod jednou strechou.

 

Obsah recenzie eToro

1. Registrácia účtu, vklady a výbery

2. Obchodná platforma brokera

3. Inštrumenty k obchodovaniu

4. Poplatky

5. Média

6. Hodnotenie 

 

1. Registrácia účtu, vklady a výbery

 

Založenie účtu na eToro je veľmi jednoduchou a rýchlou záležitosťou. Stačí zadať meno, e-mail, heslo a súhlasiť s obchodnými podmienkami. Ak preferujete prepojenie účtu s inou platformou, môžete sa prihlásiť cez Facebook alebo cez Google.

 eToro registrace

Tým sa vám vytvorí účet a hneď sa dostanete na obchodnú platformu, kde môžete sledovať vývoj rôznych akcií, komodít, kryptomien atď. Aby ste mohli začať obchodovať, je potrebné vyplniť svoj profil. Vyplnením celého formulára sa odstránia obmedzenia na vklady. Musíte vložiť informácie o sebe, to znamená meno, priezvisko, pohlavie, dátum narodenia a ďalej informácie o svojom bydlisku.

eTore profil

Nasledujú informácie o vašich obchodných skúsenostiach a preferenciách. Odpoviete na otázky ako koľkokrát ste už obchodovali s určitými inštrumentmi a či máte nejaké finančné znalosti, napríklad profesionálny certifikát alebo akademický titul v odbore. Ak ste začiatočníkom a nemáte skúsenosti, budete mať obmedzené obchody s pákovým efektom. Čaká Vás kontrolná otázka o obchodoch a tiež zvolíte svoje preferencie obchodov, ktoré máte v pláne realizovať.

 eToro zkušenosti

Ďalším krokom je hodnotenie svojho vzťahu k riziku. Zvolíte svoj plánovaný ročný vklad na platformu a potom pomocou jednoduchých grafik zvolíte, ako veľmi chcete alebo nechcete počas obchodovania riskovať. Okrem percentuálnych možných strát a výnosov vidíte aj slovne rozpísané presné sumy, ktoré maximálne môžete stratiť alebo získať.

 eTore riziko

Nakoniec vložíte informácie o svojich príjmoch a financiách. Posledným krokom je potom súhlas s upozornením o tom, že obchodovanie s CFD je vysoko rizikové pre váš kapitál. Po vyplnení všetkých týchto informácií môžete prejsť k vkladu financií, čo je možné klasicky zadaním svojej bankovej karty a zvolením požadovanej sumy. Obdobne možno prostriedky vybrať.

 

2. Obchodná platforma brokera

 

Obchodovanie prebieha na obchodnej platforme alebo v aplikácii eToro. Pre založenie účtu stačí uviesť len základné informácie bez overenia. K dispozícii máte demo účet s 100 000 USD. V eToro investorom nehrozí žiadne riziko a môžu si obchodovanie nanečisto vyskúšať.

 

Obchodovanie ako také je na platforme eToro jednoduché. Stačí z ponuky zvoliť, s čím chcete obchodovať a či hodláte predať alebo kúpiť. Pre väčšinu inštrumentov je možné nastaviť páku a limity stop-loss atď.

 

Na platforme je možné prehľadne sledovať vývoj cien inštrumentov a tiež sentiment obchodníkov a ich obchodné kroky. Možno sa pozrieť na verejné profily iných obchodníkov, a sledovať ich investície pre inšpiráciu. Vy osobne môžete svoj profil tiež nastaviť ako verejný, ak chcete svoje investície zdieľať alebo je možné si zvoliť jeho súkromnú variantu.

eToro účet

3. Inštrumenty na obchodovanie

 

K dispozícii je viac ako 2 000 aktív. Platforma eToro ponúka obchodovanie s menami, komoditami, cennými papiermi, indexy, kryptomeny pod. v jednom portfóliu. Pre umožnenie priameho prístupu na trh obchodníkom a investorom sú ponúkané navyše niektoré triedy aktív (cenné papiere, kryptoaktíva) priame vlastníctvo podkladových aktív, ktoré sú nakupované a držané v mene jednotlivých klientov.

 

4. Poplatky

Účet na eToro je možné otvoriť zadarmo. Poplatky nie sú účtované ani za správu a investície do cenných papierov sú bez provízie. Nie je tu poplatok za clearing. Výber je spoplatnený vo výške 5 USD. eToro si tiež účtuje za niektoré obchody. Pri nakupovaní kryptomien je poplatkom eToro rozpätie, ktoré napríklad u Bitcoinu 0,75%. Obchodovanie s CFD nezahŕňa nadobúdanie reálnych aktív, ale sú tu poplatky za rozpätie, ktoré sú k nahliadnutiu v obrázku, a presuny do ďalšieho dňa.

eToro poplatky

 

5. Média

                          Facebook

                          Twitter

                          YouTube

                          LinkedIn

                          Website

       

6. Hodnotenie

 

eToro ponúka niekoľko zaujímavých a užitočných funkcií, ako je napríklad social trading, čo je ale na druhú stranu pre začínajúcich investorov rizikové. Stránky sú priehľadné a obchodníci môžu nájsť jednoducho to, čo práve potrebujú. Spoločnosť možno kontaktovať telefonicky alebo online cez e-mail alebo chat. Výber inštrumentov je menší ako u iných spoločností, ale dostatočný. Obchodná platforma je v češtine, avšak zákaznícka linka je v tomto smere obmedzená.

Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook

Overview

Spoločnosť eToro je svetová sociálna obchodná platforma s históriou od roku 2007. Licencie pre poskytovanie brokerských obchodov má hneď niekoľko vrátane licencie od Českej národnej banky. Portál eToro využíva viac ako 10 miliónov obchodníkov.

Zakladné parametre

Minimálny vklad: 200 USD

Páka:

Platforma: eToro

Spready od: 1 pip

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.