pred rokom

Credit Suisse zaznamenala odlev 4,4 miliardy USD z fondov po dohode s UBS

FPF

Od minulého mesiaca, keď sa Credit Suisse Group AG dohodla na prevzatí konkurenčnou spoločnosťou UBS Group AG, klienti stiahli z amerických a európskych fondov 4,4 miliardy USD

Absolútna správa:                                           

Od minulého mesiaca, keď sa Credit Suisse Group AG dohodla na prevzatí konkurenčnou spoločnosťou UBS Group AG, klienti stiahli z amerických a európskych fondov 4,4 miliardy USD, pričom nedávny prílev naznačuje, že najhoršie obdobie odlivu je možno za nami. Podľa údajov spoločnosti Morningstar Inc. európske fondy Credit Suisse zaznamenali od 20. marca do 6. apríla čistý odkup v hodnote 3,8 miliardy USD, zatiaľ čo z amerických fondov odišlo ďalších 575 miliónov USD. Tieto údaje zahŕňajú len fondy, ktoré vykazujú denné čísla, a nereprezentujú celú oblasť správy aktív Credit Suisse. Odliv klientov podčiarkuje problém spojenej firmy udržať si klientov po tom, čo UBS súhlasila s prevzatím svojho miestneho konkurenta v rámci núdzového, vládou podporovaného prevzatia. Predseda predstavenstva UBS Colm Kelleher uviedol, že uzavretie transakcie bude pravdepodobne trvať niekoľko mesiacov a dokončenie integrácie až štyri roky. Najväčší denný odlev bol zaznamenaný 21. marca, dva dni po oznámení transakcie, keď bolo stiahnutých 813 mil. Odvtedy sa odkupovanie zmiernilo a 5. a 6. apríla sa vrátilo približne 230 miliónov USD. Podľa údajov SNB zverejnených v pondelok vzrástli minulý týždeň vklady domácich bánk vo Švajčiarskej národnej banke o približne 16 miliárd frankov.

Investori zarobili na:

Spoločnosti M&T Bank Corporation., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 7,81 % (výkonnosť za posledných 5 rokov: - 19,77%). Spoločnosť Enphase Energy, Inc. vyrába zariadenia na výrobu solárnej energie. Spoločnosť ponúka solárne a úložné riešenia pre domácnosti a komerčné zariadenia. Spoločnosť Enphase Energy poskytuje služby klientom v Spojených štátoch. M&T Bank Corporation je banková holdingová spoločnosť. Spoločnosť prostredníctvom svojich dcérskych bankových spoločností ponúka svojim klientom rôzne služby komerčného bankovníctva, dôvery a investičné služby. M&T Bank prevádzkuje pobočky v štátoch New York, Maryland, Pennsylvánia, Delaware, New Jersey, Virgínia, Západná Virgínia a District of Columbia.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Vývoz neropného domáceho exportu v Singapure v marci 2023 medzimesačne vzrástol o 18,4 %, čo je najviac od marca 2015, a prudko sa tak odrazil od nadol revidovaného poklesu. Medziročne sa znížil o 8,3 % v porovnaní s prognózami 20,8 % prepadu. Najnovší údaj znamenal šieste po sebe idúce obdobie poklesu a to v dôsledku menšieho poklesu predaja elektronických aj neelektronických výrobkov. Tržby klesli najmä v Indonézii (-25,1 %) a Číne (-14,1 %), zatiaľ čo v USA vzrástli (13,2 %). Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,40 %, Hang Seng +1,68 %, Nikkei 225 +0,07 %.

Ročná miera inflácie v Taliansku v marci 2023 klesla na 7,6 %, čo predstavuje najnižšiu hodnotu od mája 2022. Prudké spomalenie bolo do veľkej miery spôsobené poklesom cien energií, keďže základný rok teraz zahŕňa počiatočný hospodársky vplyv ruskej invázie na Ukrajinu. Rast CPI naďalej zrýchľoval v prípade nespracovaných potravín, služieb spojených s bývaním a rekreačných a kultúrnych služieb. Medziročná miera jadrovej inflácie, ktorá nezahŕňa energie a nespracované potraviny, sa nezmenila a dosiahla rekordnú úroveň 6,3 %. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne:  Eurostoxx 50 -0,53 %, CAC 40 -0,28 %, DAX -0,11 %.

Index trhu s bývaním NAHB/Wells Fargo v USA sa v apríli 2023 zvýšil už štvrtý mesiac na 45, čo je nové maximum od septembra 2022 a prekonáva trhové prognózy na úrovni 44. Ukazovateľ súčasných podmienok predaja vzrástol na 51 zo 49, očakávania predaja v nasledujúcich šiestich mesiacoch sa zvýšili na 50 zo 47 a pohyb potenciálnych kupujúcich sa nezmenil a bol na úrovni 31. "Stavebníci poznamenávajú, že ďalší pokles hypotekárnych sadzieb pod 6 % predraží ďalší dopyt po bývaní. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,30 %, S&P 500 +0,15 %, NASDAQ +0,28 %.

Prečítané: 718x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2179500897
pred dňom

Štvrťročné výkazy: Delta Air Lines sklamala, PepsiCo so zmiešanými výsledkami a WD-40 Company rastie o 11 %

Shutterstock_2143309325 no mnyman
pred 2 dňami

TSMC a Tesla s pozitívnym vývojom, kým Volkswagen a LegalZoom znižujú predpovede

Shutterstock_1931146130 no mnyman
pred 3 dňami

Boeing a BP v ohnisku: Znovu problémy s lietadlami a varovanie pred znehodnoteniami

Shutterstock_1796825677 no mnyman
pred 4 dňami

Paramount sa spája so Skydance, Shell očakáva straty a Boeing čelí pokute za podvod

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.