pred rokom

Dlhopisy sú zasiahnuté v dôsledku náhlenia sa spoločností s predajom dlhu

Shutterstock_2023963880 (2)

Obnovený výpredaj zasiahol celú krivku štátnych dlhopisov, pričom množstvo spoločností zvažuje predaj dlhopisov pred stredajším rozhodnutím Federálneho rezervného systému o sadzbách.

Absolútna správa:                                           

V čase, keď sa Wall Street pripravuje na desiate zvýšenie sadzieb Fedu v rade od marca minulého roka, približne 10 emitentov zvažuje, že v pondelok pristúpi k predaju dlhopisov na primárnom trhu s investičným ratingom v USA. Očakáva sa, že dlžníci sa budú hromadiť v priebehu nasledujúcich týždňov, keď ďalšie spoločnosti ukončia výpadky príjmov, pričom spoločnosť Meta Platforms Inc. údajne začne konanie s päťdielnou transakciou. Tieto ponuky zvyknú predstavovať dvojnásobný úder pre štátne dlhopisy, ktoré majú tendenciu zlacňovať v konkurencii nového dlhu a v čase, keď upisovatelia predávajú štátne dlhopisy s cieľom zablokovať emisiu pre firemných kupujúcich. V dôsledku toho dvojročný výnos v pondelok stúpol až o 10 bázických bodov na približne 4,1 %. Sadzba desaťročných dlhopisov rástla pomalším tempom a blížila sa k 3,5 %. Akcie zaznamenali malé pohyby po tom, ako si pripísali dva mesiace rastu za sebou, pričom obchodníci pokračovali v prezeraní série podnikových výsledkov a utešovali sa tým, že spoločnosť JPMorgan Chase & Co. sa rozhodla získať banku First Republic Bank v rámci vládnej transakcie za skrachovaného veriteľa. Druhý najväčší bankrot v histórii amerických bánk je jasnou pripomienkou toho, že hoci niektoré z najviditeľnejších stresových bodov bankového sektora prišli v marci, ich plný vplyv sa ešte len prejaví. Trhy vykazujú 92 % očakávania, že v stredu dôjde k zvýšeniu sadzieb o 25 bázických bodov, ale zlyhanie bánk určite vstúpi do diskusií na zasadnutí, keďže Fed naďalej balansuje medzi rizikami potenciálneho zhoršenia slabín bankového sektora prostredníctvom vyšších úrokových sadzieb a umožnenia vyššieho rastu inflácie prostredníctvom predčasného pozastavenia sadzieb. Očakáva sa, že e tlačová konferencia predsedu Fedu Jeroma Powella zdôrazní prístup Fedu k menovej politike "zasadnutie po zasadnutí" ešte viac ako zvyčajne tento týždeň, keď sa pomaly objavujú vplyvy marcového napätia v bankách na sprísňovanie úverov. investori na akciových trhoch, ktorí sa držia nádeje, že Fed v druhej polovici roka zníži sadzby, by mohli byť koncom tohto týždňa sklamaní.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Index spotrebiteľskej dôvery v Japonsku sa v apríli 2023 zvýšil na 35,4 bodu z 33,9 bodu v predchádzajúcom mesiaci. Išlo o najvyššiu hodnotu od januára 2022, keďže ekonomika sa ďalej zotavovala z pandemických problémov. Nálada domácností sa posilnila vo všetkých zložkách. Vývoz z Južnej Kórey sa v apríli 2023 medziročne znížil o 14,2 % na trojmesačné minimum 49,6 mld. USD po 13,6-% poklese v predchádzajúcom mesiaci, čo bolo horšie, ako trhové očakávania 13,5-% poklesu, ukázali predbežné údaje. Išlo o prvý pokles dodávok za sedem po sebe nasledujúcich mesiacov od roku 2019 a najstrmší pokles za posledné 3 mesiace v dôsledku pretrvávajúceho prepadu v sektore polovodičov v súvislosti so spomalením globálneho hospodárskeho rastu. Za poklesom vývozu stál aj menší počet pracovných dní a vysoký bázický efekt v minulom roku.

PMI výrobného sektora ISM v Spojených štátoch vzrástol v apríli 2023 na 47,1 bodu, čo je viac ako 46,3 bodu v predchádzajúcom mesiaci a mierne nad trhovým konsenzom 46,8 bodu. Napriek tomu najnovšie čítanie naznačilo, že hospodárska aktivita vo výrobnom sektore sa znížila už šiesty mesiac po sebe. Došlo k miernejšiemu poklesu produkcie aj nových objednávok, zatiaľ čo úroveň zamestnanosti sa vrátila k rastu.

Prečítané: 530x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2179500897
pred dňom

Štvrťročné výkazy: Delta Air Lines sklamala, PepsiCo so zmiešanými výsledkami a WD-40 Company rastie o 11 %

Shutterstock_2143309325 no mnyman
pred 2 dňami

TSMC a Tesla s pozitívnym vývojom, kým Volkswagen a LegalZoom znižujú predpovede

Shutterstock_1931146130 no mnyman
pred 3 dňami

Boeing a BP v ohnisku: Znovu problémy s lietadlami a varovanie pred znehodnoteniami

Shutterstock_1796825677 no mnyman
pred 4 dňami

Paramount sa spája so Skydance, Shell očakáva straty a Boeing čelí pokute za podvod

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.