pred 2 rokmi

Dobré správy pre svet

shutterstock_1732246315

Spoločnosť Pfizer dnes oznámila dôležité správy ohľadom vývinu vakcíny.

Absolútna správa:

Experimentálna vakcína proti COVID-19 od spoločnosti Pfizer Inc. bola na základe pôvodných výsledkov viac ako 90% účinná, uviedla spoločnosť v pondelok významné víťazstvo v boji proti pandémii, ktorá zabila viac ako milión ľudí a poškodilo svetové hospodárstvo. Odborníci privítali prvé úspešné predbežné údaje z rozsiahleho klinického testu ako zlomový okamih, ktorý ukázal, že vakcíny môžu zastaviť pandémiu, aj keď hromadné rozšírenie dávky, ktoré si vyžaduje schválenie regulačnými orgánmi, sa tento rok nestane. Spoločnosť Pfizer a jej nemecký partner BioNTech SE uviedli, že doposiaľ nezistili žiadne vážne obavy z bezpečnosti a očakávajú, že tento mesiac požiadajú o americké povolenie na núdzové použitie vakcíny, čo zvyšuje možnosť regulačného rozhodnutia už v decembri. Ak spoločnosti budú poskytnuté, odhadujú, že v tomto roku môžu zaviesť až 50 miliónov dávok, čo postačuje na ochranu 25 miliónov ľudí, a potom v roku 2021 vyrobiť až 1,3 miliardy dávok. V oblasti vakcíny stále existuje veľa otázok, napríklad to, ako účinná je pre zraniteľné skupiny a ako dlho poskytne imunitu, a zdá sa, že v dohľadnej budúcnosti zostane normálnym štandardom sociálne dištancovanie a nosenie rúšok.

Investori zarobili na

Spoločnosti Carnival Corporation, ktorej akcie vzrástli počas obchodného dňa o 38,49 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: -63,56 %). Spoločnosť Carnival Corporation vlastní a prevádzkuje výletné lode ponúkajúce plavby do všetkých hlavných dovolenkových destinácií vrátane Severnej Ameriky, Veľkej Británie, Nemecka, južnej Európy, Južnej Ameriky a tichomorskej Ázie.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Spoločnosť Honda Motor získala 9,4% po tom, čo automobilka vykázala silné štvrťročné príjmy a zvýšila výhľad svojich ziskov. Spoločnosť Toyota Motor Corp, ktorá oznámila svoje výsledky v piatok, zvýšila zisky o 2,2%, aj keď Mazda Motor po oznámení neuspokojivých výsledkov ziskov vykázala tento trend poklesom o 2,9%. Čínsky technologický priemysel, jeden z hlavných cieľov prezidenta Donalda Trumpa v boji Washingtonu s Pekingom, dúfa, že Biden dokáže vytvoriť konštruktívnejší vzťah - len málokto si však myslí, že rivalita sa deeskaluje, tvrdia riadiaci pracovníci a analytici. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,96 %, Hang Seng +1,18 %, Nikkei 225 +2,12 %.

Európske indexy dnes vyskočili na osemmesačné maximum po tom, čo výrobcovia liekov Pfizer a BioNTech označili výrazný pokrok vo svojej vakcíne COVID-19, zatiaľ čo volebné víťazstvo Joea Bidena vyvolalo nádej na stabilnejšiu obchodnú politiku USA. Britský staviteľ domov Taylor Wimpey prudko vzrástol o 18,6% po tom, čo uviedol, že má priniesť ročné výsledky na hornú hranicu očakávaní, pretože trh s bývaním sa zotavil rýchlejšie, ako sa očakávalo z prepadu v dôsledku koronavírusu. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +6,36 %, CAC 40 +7,57 %, DAX +4,94 %.

Globálni lídri privítali výsledky volieb v USA a zablahoželali zvolenému prezidentovi Joeovi Bidenovi, aj keď súčasný Donald Trump odmietol pripustiť prehru a prisľúbil spochybniť výsledok. Ceny ropy vzrástli o viac ako 8% a zvýšili akcie energií. Naopak, technologický sektor a konkrétne spoločnosti, ktoré počas pandémie dosiahli lepšie výsledky, pretože boli považovaní za korona akcie, dosahovali menšie zisky alebo pokles. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +2,95 %, S&P 500 +2,13 %, NASDAQ -1,53 %.

Prečítané: 1156x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_704695771 (3)
pred 33 minútami

Centrálna banka Anglicka zvýšila úrokové sadzby o 25 bázických bodov

Shutterstock_2152413597
pred dňom

Fed zvýšil sadzby o 25 bázických bodov

Shutterstock_1549048322 (1)
pred 2 dňami

Ceny domov vo februári klesli prvýkrát za 11 rokov

Shutterstock_1945377157 (6)
pred 3 dňami

Oslabený bankový systém

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.