pred 3 rokmi

Dobré správy z Veľkej Británie

original_1064025650

Vakcína proti koronavírusu vyvinutá Oxfordskou univerzitou sa javí ako bezpečná a vyvoláva imunitné účinky.

Absolútna správa:

Pokusy zahŕňajúce 1 077 ľudí ukázali, že vakcína viedla k tvorbe protilátok a T-buniek, ktoré dokážu bojovať proti koronavírusu. Zistenia sú nesmierne sľubné, je však ešte príliš skoro na to, aby sa vedelo, či je to dosť na ochranu, nakoľko stále prebiehajú rozsiahlejšie súdne konania. Spojené kráľovstvo už objednalo 100 miliónov dávok vakcíny. Je možné, že očkovacia látka proti koronavírusu bude účinná do konca roka, nebude však široko dostupná. Pracovníci v zdravotníctve budú mať prioritu ako aj ľudia, ktorí sú považovaní za vysoko rizikových z dôvodu COVID-19 a ich veku alebo zdravotného stavu. Rozšírené očkovanie však bude pravdepodobne najskôr v budúcom roku. Oxfordská vakcína nie je prvá, ktorá sa dostala do tejto fázy, pričom podobné výsledky zverejňujú aj spoločnosti v USA a Číne. Americká spoločnosť Moderna bola na prvom mieste a jej vakcína môže produkovať neutralizujúce protilátky. Injektujú koronavírusovú RNA (jej genetický kód), ktorá potom začne vyrábať vírusové proteíny, aby vyvolala imunitnú spätnú väzbu.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Amazon.com, Inc., ktorej akcie počas dnešného obchodné dňa vzrástli o 7,93 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +554,73 %). Spoločnosť ponúka zákazníkom prispôsobené nákupné služby online, platby prostredníctvom kreditných kariet cez internet a priame doručenie zákazníkom.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínsky regulačný orgán v oblasti bankovníctva a poisťovníctva uviedol, že zvyšuje strop toho, koľko môžu poisťovatelia krajiny investovať do majetkových aktív snažiac sa o to, aby na kapitálový trh priniesli viac dlhodobých prostriedkov. Obchodníci v Japonsku špekulovali, že Japonská banka by kúpila ETF fondy na reakciu slabého priebehu zasadnutia v krajine. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +2,98 %, Nikkei +0,09 %, Hang Seng -0,12 %.

Vedúci predstavitelia EÚ dosiahli pokrok po troch dňoch dohadovania sa o pláne na oživenie ekonomík, ktoré boli postihnuté pandémiou COVID-19, ale holandský premiér Mark Rutte varoval, že plány sa môžu stále rozpadnúť. Cyklické odvetvia indexy mierne stiahli dole v dôsledku prudkého nárastu koronavírusových prípadov na celom svete, zatiaľ čo investori zostali optimistickí, pokiaľ ide o prebiehajúce rozhovory o stimulačnom fonde v EÚ. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,68 %, CAC 40 +0,47 %, DAX +0,99 %.

Americký ropný gigant, Chevron, dnes uviedol, že kúpi výrobcu ropy a plynu Noble Energy Inc za približne 5 miliárd dolárov, čo je prvý veľký obchod s energiou od začiatku koronavírusovej krízy. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index +0,03 %, S&P 500 +0,98 %, NASDAQ +2,51 %.

Prečítané: 1354x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2088084514
pred 17 hodinami

Nezamestnanosť v eurozóne klesá a výrobná aktivita sa spomaľuje

Shutterstock FX
pred 3 dňami

Akcie a dlhopisy sa zotavujú, keďže inflácia oslabuje

Shutterstock_1538141879
pred 4 dňami

Ochladzujúci sa realitný trh v USA a mierne horšie dáta z pracovného trhu

Shutterstock_2179447083
pred 5 dňami

Akciový trh pokračuje v prepadoch

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.