pred 2 rokmi

DoorDash takmer zdvojnásobila svoju hodnotu pri IPO

shutterstock_1857529366

Spoločnosť dodávajúca potraviny dosiahla pri svojom debute na NYSE trhovú kapitalizáciu vyše 68 miliárd dolárov, čím predbehla spoločnosti ako Lululemon a Ford Motor.

Absolútna správa:

Akcie platformy na dodávku potravín DoorDash Inc. sa počas dnešného obchodného debutu takmer zdvojnásobili z ceny IPO, čo je obrovský skok pre nerentabilnú spoločnosť, ktorej pomohli stravovacie návykmi ľudí počas pandémie. Akcie sa začali obchodovať na cene 182 dolároch po tom, čo DoorDash získala 3,37 miliárd dolárov vo svojej pôvodnej verejnej ponuke, s cenami akcií po 102 dolárov. Masívny skok v prvý deň, ktorý by mohol byť tretím najväčším v tomto roku na už aj tak horúcom trhu IPO – predstavuje pre spoločnosť DoorDash hodnotu okolo 68,4 miliárd dolárov. So súčasnou trhovou kapitalizáciou okolo 58 miliárd dolárov je spoločnosť väčšia ako niektoré spoločnosti, vrátane Kraft Heinz, Lululemon Athletica a Ford Motor. Jej IPO je tento rok tretie najväčšie na burze v USA. Spoločnosť DoorDash využila pandemický boom dopytu po jedle prinesenom k ​​dverám, ako aj nadšenie investorov nad novými akciami. Príjmy sa za prvých deväť mesiacov tohto roku viac ako strojnásobili a čistá strata sa znížila oproti predchádzajúcemu roku v dôsledku nárastu počtu nových zákazníkov, uviedla spoločnosť vo svojich správach. Zatiaľ čo DoorDash bol akýmsi záchranným lanom mnohých reštaurácií, pretože pandemické blokády ich prinútili prijať model „iba so sebou“, poplatky, ktoré účtuje reštauráciám, môžu predstavovať až 30 % z ceny objednávky. V niektorých reštauráciách ich však považujú za nespravodlivé. Niektoré mestá, vrátane New Yorku a Seattlu, stanovili limity výšky poplatkov, ktoré môžu doručovacie služby účtovať reštauráciám.

Investori zarobili na

Spoločnosti Nielsen Holdings, ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 9,13 % (výkonnosť za 5 rokov: -58,07 %). Nielsen Holdings PLC ponúka marketingové služby. Spoločnosť poskytuje analýzu dopytu, vývoj produktov, meranie predaja, stratégie propagácie cien a obchodu a služby pri uvádzaní produktov na trh. Nielsen Holdings slúži zákazníkom po celom svete. Dôvodom rastu bolo zvýšenie odhadu spoločnosti ohľadom budúcich hospodárskych výsledkov.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínska spotrebiteľská inflácia poklesla v novembri na medziročnej báze o 0,5 %, očakával sa rast o 0,8 %. Čína sa stala druhým najväčším nemeckým vývozným trhom, vystriedala tak Francúzsko. Spojené arabské emiráty sa vyjadrili, že čínska vakcína proti koronavírusu od spoločnosti Sinopharm má účinnosť 86 %, krajina vakcínu oficiálne zaregistrovala. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -1,34 %, Hang Seng +0,75 %, Nikkei 225 +1,33 %.

Británia od 1. januára zruší clá na viacero amerických výrobkov, ktorá predtým zaviedla EÚ. Dúfa, že tak po brexite ľahšie uzavrie obchodnú dohodu s USA. Európska agentúra pre lieky (EMA) dnes oznámila, že sa stala terčom kybernetického útoku. Podrobnosti o jeho rozsahu neoznámila, prípadom sa podľa nej už zaoberá polícia. Slovensko kvôli nárastu prípadov covid-19 uzavrie od 21.12. na dobu minimálne 3 týždňov školy a väčšinu obchodov. Európska únia by mohla rozšíriť svoje sankcie na ďalšie turecké osoby a firmy, ktoré sú späté so sporným prieskumom zásob ropy a plynu vo východnom Stredomorí. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,09 %, CAC 40 -0,25 %, DAX +0,47 %.

Kanadská zdravotnícka organizácia Health Canada schválila vakcínu proti Covid-19 od firiem Pfizer/BioNTech a uvoľnila tým cestu k dodávke a distribúcii vakcíny v krajine. Americké zásoby ropy podľa EIA minulý týždeň vzrástli o 15,19 mil. barelov (odhad bol na úrovni -1,42 mil.) oproti predchádzajúcemu poklesu o 0,68 mil. barelov. Americký výrobca lietadiel Boeing v utorok dodal prvý stroj 737 MAX od novembrového zrušenia zákazu tieto lietadlá prevádzkovať. Lietadlo podľa médií prevzala spoločnosť United Airlines. Americký najvyšší súd odmietol žiadosť republikánskych spojencov amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorí požadovali zvrátenie výsledkov prezidentských volieb v Pensylvánii. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,36 %, S&P 500 -0,80 %, NASDAQ -1,94 %.

Prečítané: 1147x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_704695771 (3)
pred 36 minútami

Centrálna banka Anglicka zvýšila úrokové sadzby o 25 bázických bodov

Shutterstock_2152413597
pred dňom

Fed zvýšil sadzby o 25 bázických bodov

Shutterstock_1549048322 (1)
pred 2 dňami

Ceny domov vo februári klesli prvýkrát za 11 rokov

Shutterstock_1945377157 (6)
pred 3 dňami

Oslabený bankový systém

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.