pred 3 rokmi

ECB naznačila podporu pre návrat bankových dividend

shutterstock_1092910904

Predstavitelia ECB tvrdia, že francúzske banky musia byť pre investorov atraktívne a volia obozretný prístup od prípadu k prípadu.

Absolútna správa:

Rastúci počet najvyšších predstaviteľov Európskej centrálnej banky vyjadruje podporu ukončeniu de facto zákazu vyplácania dividend európskych bánk počas pandémie, čo vytvára základy pre ich obnovenie v budúcom roku a návrat dôvery investorov v tento sektor. Guvernér Bank of France Francois Villeroy de Galhau sa v piatok stal tretím členom rady guvernérov ECB tento týždeň, ktorý signalizuje podporu obnovenia výplat. Ich komentáre ovplyvnia diskusiu o tom, či sa zákaz má ukončiť, na zasadnutí dozornej zložky centrálnej banky budúci mesiac. Európske banky, ktoré v tomto roku zaznamenali zaostávanie svojich akcií na trhu, opakovane varovali, že predĺženie opatrenia by mohlo znamenať odlev investorov. Napriek optimizmu, že je koniec pandémie na dosah, sa niektoré regulačné orgány obávajú, že ak umožnia výplaty dividend, bankám môžu chýbať finančné rezervy, aby uniesli straty bez záchrany daňovými poplatníkmi. Tvorcovia politík neurčili, kedy bude zákaz zrušený alebo či budú banky môcť vyplatiť toľko kapitálu, ako sa plánovalo. Dozorná zložka ECB rozhodne o podrobnostiach budúci mesiac, aj keď tento plán musí byť podpísaný Radou guvernérov.

Investori zarobili na

Spoločnosti Etsy Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 10,66 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +1 627,66 %). Spoločnosť Etsy, Inc. poskytuje služby elektronického obchodu. Spoločnosť ponúka ručne vyrábané výrobky, umenie a spotrebný materiál, ako aj bežné predmety, ako sú odevy, domáce potreby, papierové výrobky, sviečky, tašky a kabelky, hudbu a výrobky z dreva. Etsy slúži zákazníkom po celých Spojených štátoch. Dôvodom tohto rastu bol dnešný Black Friday.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Saudská Arábia a Rusko zvolali na poslednú chvíľu na víkend alianciu OPEC+ k rozhovorom. V pondelok sa má uskutočniť stretnutie na úrovni ministrov krajín OPEC a v utorok rokovania OPEC+. Očakáva sa, že aliancia bude rozhodovať o odklade januárového navýšenia produkcie ropy. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 +1,24 %, Hang Seng +0,28 %, Nikkei 225 +0,40 %.

Nemecká vláda predĺži pomoc firmám zvlášť postihnutým koronavírusovou krízou. Priame platby, ktoré nemusia vracať, budú dostávať až do konca júna budúceho roka, uviedli dnes nemecká ministerstvá financií a hospodárstva. Pôvodne bol tento druh pomoci plánovaný len do konca tohto roka. Nákaza Covid-19 sa v Británii prestala šíriť exponenciálne, domnievajú sa britskí vedci. Reprodukčné číslo R kleslo prvýkrát od 4. septembra pod hodnotu 1. Automobilka Volkswagen napriek neistote spôsobenej krízou verí, že sa jej v budúcom roku podarí znovu zvýšiť podiel na globálnom automobilovom trhu. Rozhovory Británie a EÚ o obchodnej dohode po britskom odchode z EÚ sa opäť rozbehnú cez víkend po tom, čo boli ich čelní predstavitelia v karanténe. AstraZeneca zrejme uskutoční dodatočnú globálnu štúdiu, aby rozptýlila pochybnosti o účinnosti svojej vakcíny proti Covid-19. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,48 %, CAC 40 +0,56 %, DAX +0,37 %.

Dnešné skrátenie obchodovanie na trhoch v USA do 19:00 SEČ bolo kvôli včerajšiemu sviatku. Banka Goldman Sachs predpokladá, že vakcínu proti Covid-19 obdrží v hlavných vyspelých ekonomikách veľká časť verejnosti do polovice roka 2021, čo popoženie prudké zotavenie globálneho rast. Amazon.com minie viac ako 500 mil. USD na jednorazové bonusy pre svojich zamestnancov v USA, ktorí budú v čase pandémie COVID-19 pracovať počas sviatkov. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones +0,13 %, S&P 500 +0,25 %, NASDAQ +0,92 %.

Prečítané: 1341x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP
pred 18 hodinami

Ekonomický prehľad: Apple rozširuje svoje investície v Ázii, zatiaľ čo napätie medzi USA a Čínou stúpa

Shutterstock_2321155147
pred dňom

Adidas a Alcoa posilnili a zlato je stále na svojich maximách

FX pro
pred 2 dňami

Trhy v červenom: Hlavné indexy klesajú, zlato sa blíži k maximám

Shutterstock_2268092903
pred 3 dňami

Geopolitické napätie formuje trhy: Ceny ropy a zlata reagujú, dolár si udržuje stabilitu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.