pred 3 rokmi

Európske aj americké akcie reagovali pozitívne na Trumpove slová o vakcíne proti koronavírusu

patrick-tomasso-hAUF3AbeGJk-unsplash

Po tom, čo Donald Trump obvinil americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv, že chce zmariť jeho znovuzvolenie na pozíciu  prezidenta USA, prišlo zo strany úradu schválenie použitia krvnej plazmy vyliečených pacientov z Covid-19 pre hľadanie účinnej látky proti koronavírusu.

Paneurópsky akciový index Stoxx Europe 600 posilnil počas pondelkového obchodovania takmer dve percentá. V podobnom duchu smerovali nahor indexy prakticky všetkých významných búrz v Európe a tiež futures na americké akcie. Podnetom bolo vyjadrenie amerického prezidenta Donalda Trumpa týkajúce sa vakcíny proti koronavírusu.

Podľa Trumpa je nutné podniknúť rázne kroky na to, aby bola účinná látka vyvinutá čo najskôr, aby sa nielen americká ekonomika mohla vrátiť k svojmu normálnemu fungovaniu. Potom, čo Trump obvinil Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA), že svojím pomalým schvaľovaním kandidátov na vakcínu marí jeho znovuzvolenie do funkcie prezidenta, dal FDA zelenú pre testovanie krvnej plazmy pacientov, ktorí už Covid-19 prekonali.

Donald Trump podľa denníka Financial Times dokonca môže FDA nariadiť, aby schválil vakcínu, ktorú vyvíja Oxfordská univerzita v spolupráci s farmaceutickou spoločnosťou AstraZeneca. Odborníci však varujú, že cesta k účinnej a bezpečnej vakcíne je stále ešte relatívne dlhá.

Prečítané: 1287x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2088084514
pred 19 hodinami

Nezamestnanosť v eurozóne klesá a výrobná aktivita sa spomaľuje

Shutterstock FX
pred 3 dňami

Akcie a dlhopisy sa zotavujú, keďže inflácia oslabuje

Shutterstock_1538141879
pred 4 dňami

Ochladzujúci sa realitný trh v USA a mierne horšie dáta z pracovného trhu

Shutterstock_2179447083
pred 5 dňami

Akciový trh pokračuje v prepadoch

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.