pred 3 rokmi

Európske aj americké akcie reagovali pozitívne na Trumpove slová o vakcíne proti koronavírusu

patrick-tomasso-hAUF3AbeGJk-unsplash

Po tom, čo Donald Trump obvinil americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv, že chce zmariť jeho znovuzvolenie na pozíciu  prezidenta USA, prišlo zo strany úradu schválenie použitia krvnej plazmy vyliečených pacientov z Covid-19 pre hľadanie účinnej látky proti koronavírusu.

Paneurópsky akciový index Stoxx Europe 600 posilnil počas pondelkového obchodovania takmer dve percentá. V podobnom duchu smerovali nahor indexy prakticky všetkých významných búrz v Európe a tiež futures na americké akcie. Podnetom bolo vyjadrenie amerického prezidenta Donalda Trumpa týkajúce sa vakcíny proti koronavírusu.

Podľa Trumpa je nutné podniknúť rázne kroky na to, aby bola účinná látka vyvinutá čo najskôr, aby sa nielen americká ekonomika mohla vrátiť k svojmu normálnemu fungovaniu. Potom, čo Trump obvinil Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA), že svojím pomalým schvaľovaním kandidátov na vakcínu marí jeho znovuzvolenie do funkcie prezidenta, dal FDA zelenú pre testovanie krvnej plazmy pacientov, ktorí už Covid-19 prekonali.

Donald Trump podľa denníka Financial Times dokonca môže FDA nariadiť, aby schválil vakcínu, ktorú vyvíja Oxfordská univerzita v spolupráci s farmaceutickou spoločnosťou AstraZeneca. Odborníci však varujú, že cesta k účinnej a bezpečnej vakcíne je stále ešte relatívne dlhá.

Prečítané: 1447x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2425986287 no mnyman
pred 9 hodinami

Finančné správy: expanzia Amazon Web Services, nárast Tesly a príprava Shein na IPO

FP (7)
pred dňom

Obchodníci očakávajú večerné vystúpenie Jeromeho Powella, indexy na historických maximách

FP (6)
pred 2 dňami

Trh reaguje na nadchádzajúce partnerstvo Apple s OpenAI a ďalšie udalosti

FP (5)
pred 3 dňami

Nervozita na trhoch: pokles indexov, kryptomien a komodít po zverejnení makroekonomických dát

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.