pred 3 mesiacmi

Futures na ázijské akcie naznačujú opatrné otvorenie

Shutterstock_2217151445 (1)

Výnosy dlhopisov stúpajú, keďže obchodníci zvyšujú stávky na zvýšenie sadzieb Fedu

Absolútna správa

Výnosy štátnych dlhopisov vzrástli po údajoch, ktoré ukázali, že Federálny rezervný systém bude tento rok ešte dvakrát zvýšiť úrokové sadzby. Dlhopisy klesli naprieč krivkou, pričom dvojročné výnosy vyskočili 16 bázických bodov na 4,87 %. Swapové trhy naznačujú 50 % pravdepodobnosť druhého zvýšenia sadzieb Fedu do konca roka. Index S&P 500 kolísal, pričom akciový trh je nastavený na väčšiu nestabilitu keďže obchodníci na konci štvrťroka upravujú svoje pozície. Na čele ziskov v stredu stáli finančné spoločnosti, keďže najväčší americkí veritelia prešli záťažovým testom FED-u, čím sa uvoľnila cesta pre výplaty. Bankový index KBW veľkých inštitúcií, ako napr. Fargo a JPMorgan Chase stúpol približne o 2 %. . V oblasti technologických spoločností s veľkou kapitalizáciou došlo k určitému oslabeniu, pričom Tesla a materská spoločnosť Google Alphabet stratili. Wall Street sa skláňa pred rozhodnutím Fedu, ktorý sa ukazuje ako nevyhnutný. Počet žiadostí o podporu v nezamestnanosti v USA klesol najviac od októbra 2021 v týždni, ktorý zahŕňal sviatok Juneteenth. Hrubý domáci produkt bol revidovaný výrazne nahor na 2 % ročný nárast v prvom štvrťroku. Medzitým sa sledovali kľúčové ukazovatele inflácie ktoré Fed pozorne sleduje, boli revidované smerom nadol a v USA prebiehali rozpracované predaje domov klesli na najnižšiu úroveň v tomto roku. Trh spracováva nedávne posilnenie ekonomických údajov pozitívnym aj negatívnym spôsobom, keďže solídne ekonomické údaje znamenajú, že ekonomika je odolnejšia, ale tiež povzbudzuje Federálny rezervný systém, aby pokračoval vo zvyšovaní úrokových sadzieb sa vyjadrili analytici.  Prezident atlantskej centrálnej banky Fed Raphael Bostic uviedol, že je za že ponechanie nákladov na pôžičky na súčasnej úrovni, ale že predseda Jerome Powell a ďalší kolegovia s ním nesúhlasia.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

ASIA: Index spotrebiteľskej dôvery v Japonsku sa v júni 2023 zvýšil na 36,2 bodu z 36 bodov v predchádzajúcom mesiaci, čo zodpovedá trhovým prognózam na úrovni 36,2 bodu. Išlo o najvyššiu hodnotu od januára 2022, keďže ekonomika sa ďalej zotavovala z pandemických porúch.

EU: Spotrebiteľské ceny v Nemecku sa v júni 2023 oproti predchádzajúcemu mesiacu zvýšili o 0,3 %, čím sa zotavili z májového poklesu o 0,1 % a v porovnaní s trhovými očakávaniami sa zvýšili o 0,2 %.

USA: V 1. štvrťroku 2023 vzrástlo hospodárstvo USA v ročnom  vyjadrení o 2 %, čo je výrazne nad úrovňou 1,3 % v druhom odhade a prognózami na úrovni 1,4 %. Rast spotrebiteľských výdavkov sa zrýchlil viac, než sa očakávalo, na 4,2 %, čo je najvýraznejší rast za takmer dva roky (oproti 3,8 % v druhom odhade), a to aj napriek tvrdohlavo vysokej inflácii.

Prečítané: 268x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2088084514
pred 18 hodinami

Nezamestnanosť v eurozóne klesá a výrobná aktivita sa spomaľuje

Shutterstock FX
pred 3 dňami

Akcie a dlhopisy sa zotavujú, keďže inflácia oslabuje

Shutterstock_1538141879
pred 4 dňami

Ochladzujúci sa realitný trh v USA a mierne horšie dáta z pracovného trhu

Shutterstock_2179447083
pred 5 dňami

Akciový trh pokračuje v prepadoch

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.