pred 3 rokmi

Giganti rozdelili svoje akcie

shutterstock_359460719

Akcie spoločnosti Apple a Tesla rozdelením akcií nalákali menších investorov.

Absolútna správa:

Akcie spoločností Apple Inc a Tesla Inc pokračovali v raste, pretože investori po rozdelení akcií spoločnosti využili príležitosť vlastniť akcie za prijateľnejšie ceny. Predchádzajúce rozdelenie akcií spoločnosti Apple bolo v roku 2014 7 na 1, čo je predstavuje piate rozdelenie akcií od zverejnenia v roku 1980. Rozdelenie akcií je spôsob, ako spoločnosti môžu lacnejšie nakupovať jednotlivé akcie, hoci kroky niektorých retailových maklérskych spoločností zlomkové akcie menším investorom spôsobili, že vplyv je stále marginálnejší. Akcie spoločnosti so sídlom v Cupertine v Kalifornii, ktoré od 30. júla ohlásili prekvapivé rozdelenie akcií 4: 1 a trhové štvrťročné výsledky, vzrástli takmer o 30%, čím sa jej podarilo predbehnúť Saudi Aramco ako najcennejšiu verejne obchodovanú spoločnosť na svete a stala sa prvou verejne kótovanou spoločnosťou v USA, ktorá prekročila 2 bilióny dolárov v trhovej kapitalizácii. Akcie spoločnosti Apple pred piatkovým rozdelením uzavreli na hodnote 499,23 USD, čo je v tomto roku nárast o 70%. Elektrická automobilka nasledovala príklad začiatkom tohto mesiaca oznámením rozdelenia 5 za 1, aby rozdelila svoje bohato ocenené akcie na menšie kúsky, ktoré tiež začali platiť dnes. Akcie spoločnosti Tesla tento rok vzrástli viac ako päťnásobne, zatiaľ čo akcie spoločností General Motors Co a Ford Motor Co poklesli v dôsledku pandémie COVID-19. Akcie spoločnosti Tesla, vzrásli o 61% od oznámenia prvého rozdelenia akcií v polovici augusta, a v piatok uzavreli na hodnote 2 213,4 USD.  Rozdelenie akcií sa na Wall Street v posledných rokoch stalo zriedkavým, len traja členovia S&P 500 oznámili rozdelenie akcií v roku 2020.

Investori zarobili na:

Spoločnosti Advanced Micro Devices, Inc., ktorej akcie počas dnešného obchodného dňa vzrástli o vyše 6,16 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +5133,90%).  Spoločnosť Advanced Micro Devices, Inc. vyrába polovodičové výrobky a zariadenia. Spoločnosť ponúka produkty ako mikroprocesory, zabudované mikroprocesory, čipové sady, grafické, video a multimediálne produkty a dodáva ich do zlievarní tretích strán. Poskytuje tiež služby spojené s montážou, testovaním a balením. AMD slúži zákazníkom po celom svete.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Berkshire Hathaway Inc kúpila 5% -ný podiel v každom z piatich najväčších japonských obchodných domov, spolu v hodnote viac ako 6 miliárd dolárov, čo znamená odchod predsedu Warrena Buffetta, keď sa za diverzifikáciou svojho konglomerátu pozerá za hranice USA. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -0,58  %, Hang Seng -0,96 %, Nikkei 225 +1,12 %.

S počtom prípadov, ktoré sa približujú k ich najvyšším úrovniam na začiatku roka, niektoré európske krajiny znovu zavádzajú obmedzenia v oblasti obchodu a cestovania, čím sa zvyšujú očakávania, že ECB bude nútená rozšíriť svoj už tak bohatý systém núdzových dlhopisov vo výške 1,35 bilióna EUR (1,6 bilióna USD) na pomôcť jednotlivým vládam. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -1,30 %, CAC 40 -1,11 %, DAX - 0,67 %.

Výnosy 30-ročných štátnych dlhopisov dosiahli v piatok dvojmesačné maximum. Rastúce výnosy sú pre Fed potenciálnym problémom, pretože zvyšujú náklady na pôžičky pre spoločnosti a jednotlivcov a ohrozujú ekonomický rast. Akcie amerických obchodných zástupcov TikTok Microsoft Corp, Oracle Corp a Walmart Inc. klesli po tom, čo čínsky krok obmedziť vývoz niektorých technológií vyvolal obavy, že Peking môže blokovať akúkoľvek dohodu o aktívach americkej video aplikácie. Nové čínske pravidlá týkajúce sa vývozu technológií znamenajú, že predaj spoločnosti TikTok a  ByteDance môže vyžadovať schválenie z Pekingu, uviedol v nedeľu pre štátne médiá čínsky odborník na obchod Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones Index -0,65 %, S&P 500 +0,02 %, NASDAQ +0,68 %.

Erik Kašuba, analytik spoločnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.

Prečítané: 1269x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2179500897
pred dňom

Štvrťročné výkazy: Delta Air Lines sklamala, PepsiCo so zmiešanými výsledkami a WD-40 Company rastie o 11 %

Shutterstock_2143309325 no mnyman
pred 2 dňami

TSMC a Tesla s pozitívnym vývojom, kým Volkswagen a LegalZoom znižujú predpovede

Shutterstock_1931146130 no mnyman
pred 3 dňami

Boeing a BP v ohnisku: Znovu problémy s lietadlami a varovanie pred znehodnoteniami

Shutterstock_1796825677 no mnyman
pred 4 dňami

Paramount sa spája so Skydance, Shell očakáva straty a Boeing čelí pokute za podvod

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.