pred rokom

Goldman Sachs sa pripája k Barclays a vsádza na to, že Fed tento rok nezníži svoje úrokové sadzby

Shutterstock_2093438020

Americkí stratégovia pre úrokové sadzby v Goldman Sachs Group Inc. sa pridali k tým z Barclays Plc a odporúčajú klientom, aby sa pripravili na to, že Federálny rezervný systém tento rok výrazne nezníži úrokové sadzby.

Absolútna správa:

Analytici zo spoločnosti Goldman Sachs Group Inc. počnúc dneškom vsádzajú na to, že Federálny rezervný systém do konca tohto roka nezníži úrokové sadzby. Swapové kontrakty, ktoré odkazujú na dátum zasadnutia Fedu do konca roka, sa naďalej oceňujú nižšie približne o 70 bázických bodov, ako je súčasná sadzba. Analytici ale v správe uviedli, že z historického hľadiska, keď Fed uskutočnil sériu zvýšení úrokových sadzieb (minulotýždňové bolo desiate od marca 2022), po ktorých nasledovali dve rozhodnutia o nezmenení, najčastejším následným krokom v nasledujúcich šiestich mesiacoch "bol vyčkávací Fed". Tieto závery hovoria proti tomu, aby sa uvoľňovanie, ktoré je v súčasnosti necenené na tento rok vôbec uskutočnilo. Okrem toho najnovšie údaje Komisie pre obchodovanie s komoditnými futures naznačujú, že hedžové fondy očakávajú, že Fed bude udržiavať sadzby vyššie dlhšie. Do stredajšieho zasadnutia Fedu zvýšili svoj súhrnný short na najväčšiu hodnotu v histórii.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Priemyselná produkcia v Nemecku v marci 2023 medzimesačne klesla o 3,4 %, čím zmenila trend k horšiemu po vzostupne revidovanom februárovom raste o 2,1 % a prekonala trhové prognózy na úrovni poklesu o 1,3 %. Najväčšou brzdou bol automobilový sektor, v ktorom sa výroba motorových vozidiel a ich častí prepadla o 6,5 %. Podľa revidovaných údajov zostali veľkoobchodné zásoby v USA v marci 2023 druhý mesiac po sebe nezmenené, čo je pokles oproti pôvodnému odhadu rastu o 0,1 %. Z údajov vyplynulo, že zásoby tovarov dlhodobej spotreby v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom stagnovali, keďže nárast zásob automobilov a strojov bol kompenzovaný poklesom zásob elektrických zariadení. Austrálsky index podnikateľskej dôvery NAB sa v apríli 2023 zvýšil o 1 bod na 0 bodov, čo je najvyššia hodnota od januára. Na čele nárastu stál veľkoobchod spolu s malým zlepšením v oblasti financií, podnikania a nehnuteľností.  

Patrik Bartoš, analytik spoločnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.

Prečítané: 891x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_2179500897
pred dňom

Štvrťročné výkazy: Delta Air Lines sklamala, PepsiCo so zmiešanými výsledkami a WD-40 Company rastie o 11 %

Shutterstock_2143309325 no mnyman
pred 2 dňami

TSMC a Tesla s pozitívnym vývojom, kým Volkswagen a LegalZoom znižujú predpovede

Shutterstock_1931146130 no mnyman
pred 3 dňami

Boeing a BP v ohnisku: Znovu problémy s lietadlami a varovanie pred znehodnoteniami

Shutterstock_1796825677 no mnyman
pred 4 dňami

Paramount sa spája so Skydance, Shell očakáva straty a Boeing čelí pokute za podvod

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.