pred 2 mesiacmi

IKEA sa rozhodla začať s predajom obnoviteľnej energie domácnostiam

shutterstock_1102029332

IKEA chce spoločne so spolupracovníkmi, zákazníkmi a partnermi na celom svete vybudovať najväčšie hnutie v oblasti obnoviteľnej energie.

Absolútna správa:

IKEA, najväčšia svetová značka nábytku, sa rozhodla začať s predajom obnoviteľnej energie domácnostiam, počnúc domácim trhom vo Švédsku v septembri. Ingka Group, majiteľ väčšiny obchodov IKEA na celom svete, uviedla, že domácnosti by si mohli kupovať cenovo dostupnú elektrickú energiu z obnoviteľných zdrojov a to konkrétne zo solárnych a veterných parkov a sledovať ich využitie prostredníctvom aplikácie. Ingkin partner Svea Solar, ktorý vyrába solárne panely pre IKEA, bude kupovať elektrickú energiu na severskej burze energií Nord Pool a bude ju ďalej predávať bez príplatku. Domácnosti budú platiť fixný mesačný poplatok plus variabilnú sadzbu. IKEA, ktorá tiež predáva solárne panely pre domácnosti na 11 trhoch, uviedla, že títo kupujúci budú môcť v aplikácii sledovať vlastnú spotrebu a predávať prebytočnú elektrickú energiu. IKEA chce spoločne so spolupracovníkmi, zákazníkmi a partnermi na celom svete vybudovať najväčšie hnutie v oblasti obnoviteľnej energie, aby spoločne pomohli bojovať proti zmene klímy. Ingka uviedla, že v pláne je ponúkať elektrickú energiu zo solárnych a veterných parkov starých päť rokov alebo menej, ako spôsob, ktorým chcú podporiť výstavbu ďalších parkov.

Investori zarobili na:

Moderna, Inc., ktorej akcie vzrástli počas dnešného obchodného dňa o 7,49 % (výkonnosť za posledné 3 rokov: +1584,42 %). Moderna, Inc. pôsobí ako klinická biotechnologická spoločnosť a zameriava sa na objav a vývoj messenger RNA terapeutík a vakcín. Moderna vyvíja lieky mRNA na infekčné, imuno-onkologické a kardiovaskulárne ochorenia.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Inflácia pravdepodobne zostane na plánovaných úrovniach Rezervnej banky Indie po zvyšok roka a banka zdôraznila, že obmedzenie inflácie je na úkor hospodárskeho rastu.. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -2,10 %, Hang Seng -1,66 %, Nikkei 225 -0,36 %.

Počet zamestnaných osôb v eurozóne sa za kvartál zvýšil o 0,5%, čo predstavuje odrazenie od 0,2% poklesu v predchádzajúcom období. Medziročne sa zamestnanosť zvýšila o 1,8%. V druhom štvrťroku 2021 ekonomika eurozóny medziročne vzrástla o 13,6%, čím sa skončilo obdobie poklesu, ktoré trvalo 5 kvartálov za sebou.. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 -0,14 %, CAC 40 -0,28 %, DAX -0,02 %.

Maloobchod v USA klesol o 1,1% oproti predchádzajúcemu mesiacu v júli 2021 kde sme zaznamenali revidovaný rast o 0,7% v júni a v porovnaní s trhovým konsenzom, ktorý počítal s 0,3% poklesom. Pokles bol spôsobený menším počtom nákupov automobilov a nárastom prípadov COVID-19. Najnovšie údaje tiež odrážali nedávny presun výdavkov od tovaru k službám po opätovnom otvorení ekonomiky. Priemyselná produkcia sa medziročne v júli 2021 zvýšila o 6,6%, pričom sa zmiernil rast oproti minulému mesiacu kde sme zaznamenali revidovaný 9,9% rast. Bol to piaty mesiac rastúcej priemyselnej aktivity, ktorý bol odrazom nízkeho základného roka a pokračujúceho hospodárskeho oživenia. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,79 %, S&P 500 -0,67 %, NASDAQ -0,93 %.

Prečítané: 290x

Novinky
Správy a analýzy
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
shutterstock_2040704237
pred 16 hodinami

Podľa Powella je Fed na ceste k taperingu a inflácia spomalí

shutterstock_618852455
pred dňom

USA a európske krajiny dosiahli dohodu o ukončení sporu o digitálne dane

shutterstock_1882432147
pred 2 dňami

Bitcoin dosiahol nové historické maximum

shutterstock_1877604430
pred 3 dňami

Tisíce nezaočkovaných pracovníkov v USA čelia potenciálnej strate zamestnania

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.