pred 2 mesiacmi

Investori očakávajú výsledky o inflácii v USA

FX pro

Obchodovanie na globálnych trhoch sa nieslo v znamení očakávania zverejnenia údajov o inflácii v USA. Pozitívne výsledky boli poháňané očakávaniami mäkkého pristátia americkej ekonomiky a optimizmom v technologickom segmente, obzvlášť formovaným umelou inteligenciou.

Absolútna správa:

 Obchodovanie na globálnych trhoch sa nieslo v znamení očakávania zverejnenia údajov o inflácii v USA. Tie by mohli osvetliť ďalšie kroky v boji Federálneho rezervného systému proti inflácii a ovplyvniť mieru dôvery, ktorú má FOMC v udržateľný návrat k jej 2% hranici.

Pokiaľ ide o akcie, index S&P 500 vo štvrtok prvýkrát nakrátko dosiahol hranicu 5 000. Odvtedy nastal mierny pokles avšak index sa drží aj naďalej tesne pod touto symbolickou hranicou. Obchodovanie na indexe Nasdaq ho ponechalo v zelených číslach.

Americké akcie zaznamenali od konca októbra iba jeden týždenný pokles, zatiaľ, čo výkonnosť sa viac ako zdvojnásobila z minima počas pandémie v marci 2020. Pozitívne výsledky boli poháňané očakávaniami mäkkého pristátia americkej ekonomiky a optimizmom v technologickom segmente, obzvlášť formovaným umelou inteligenciou.

Akcie PepsiCo Inc. klesli v predmarketovom obchodovaní po neuspokojivej prognóze predaja. L’Oreal klesla o 7 %, keďže čínski zákazníci obmedzili svoje výdavky počas cestovania, zatiaľ čo Tesco Plc si polepšilo po tom, čo Barclays Plc uviedla, že získa veľkú časť bankového portfólia tohto reťazca supermarketov.

V Ázii boli trhy pre novoročné sviatky zatvorené  pre investorov v Číne, na Taiwane, v Južnej Kórei, Indonézii, na Filipínach a vo Vietname.

Japonský jen sa stabilizoval po tom, čo vo štvrtok oproti doláru klesol o 0,8 %, v dôsledku komentárov viceguvernéra Bank of Japan, podľa ktorých sa centrálna banka nebude ponáhľať so zmenou nastavení svojich politík.

  

Výnos 10-ročných dlhopisov sa zvýšil o dva bázické body na 4,17 %.

Výnos 10-ročných dlhopisov Nemecka vzrástol o jeden bázický bod na 2,36 %.

Výnos 10-ročných britských dlhopisov zaznamenal len malú zmenu.

Ropa Brent klesla o 0,3 % na 81,41 USD za barel.

Spotové zlato kleslo o 0,3 % na 2 028,77 USD za uncu.

 

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Ázia: Prebytok bežného účtu Číny zaznamenal v treťom štvrťroku 2023 miernu revíziu smerom nahor na 62,8 miliardy USD v porovnaní s predbežným odhadom 62,6 miliardy USD.

EÚ: Index spotrebiteľských cien CPI v Nemecku sa v januári zvýšil na 117,60 bodu zo 117,40 bodu v decembri 2023. Index dosahoval od roku 1950 do roku 2024 v priemere 56,94 bodu, pričom v septembri 2023 bolo jeho historické maximum 117,80 bodu a historické minimum 17,50 bodu v júli 1950.

Prečítané: 328x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
FP
pred 19 hodinami

Ekonomický prehľad: Apple rozširuje svoje investície v Ázii, zatiaľ čo napätie medzi USA a Čínou stúpa

Shutterstock_2321155147
pred dňom

Adidas a Alcoa posilnili a zlato je stále na svojich maximách

FX pro
pred 2 dňami

Trhy v červenom: Hlavné indexy klesajú, zlato sa blíži k maximám

Shutterstock_2268092903
pred 3 dňami

Geopolitické napätie formuje trhy: Ceny ropy a zlata reagujú, dolár si udržuje stabilitu

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.