pred 2 rokmi

Joe Biden presadzuje čisté obnoviteľné energie

shutterstock_1608793423

Biden je názoru, že krajina by mala nakoniec nahradiť ropu solárnou, veternou a inými formami neznečisťujúcej energie.

Absolútna správa:

Americké solárne akcie vzrástli po tom, čo americký demokratický kandidát na prezidenta Joe Biden vo štvrtok večer v záverečnej predvolebnej diskusii uviedol, že ak bude zvolený, plánuje prechod na ekonomiku priaznivejšiu pre klímu. Biden a prezident Donald Trump sa počas duelu v Nashville v Tennessee pýtali, čo by robili v boji proti zmene podnebia, vôbec prvýkrát v prezidentskej diskusii sa ich nepýtali, či tomu veria alebo nie. Biden je názoru, že krajina by mala nakoniec nahradiť ropu solárnou, veternou a inými formami neznečisťujúcej energie. "Prešiel by som z ropného priemyslu," uviedol Biden a dodal, že jeho plán pre ekonomiku priaznivejšiu pre klímu by vytvoril vysoko platené pracovné miesta a podporil americké podniky. Pričom nemá úmysel sa zbaviť fosílnych palív. „Získavame dotácie na fosílne palivá. Ale fosílnych palív sa už dlho nezbavujeme ... neprídu o prácu. Okrem toho sa oveľa viac pracovných miest vytvorí v iných alternatívach. “ Donald Trump v dueli obvinil Bidena z plánovania zákazu hydraulického štiepenia, procesu ťažby ropy a zemného plynu z bridlíc, proti ktorému sa stavajú mnohí ekológovia. Biden však uviedol, že frakovanie zakáže iba na federálnej pôde.

Investori zarobili na:

Spoločnosti SVB Financial Group., ktorej akcie vzrástli počas obchodného dňa o 3,97 % (výkonnosť v horizonte 5 rokov: +159,15 %). Finančná skupina SVB je holdingovou spoločnosťou pre Silicon Valley Bank. Banka je komerčná banka, ktorá slúži novým rozvíjajúcim sa spoločnostiam a spoločnostiam zameraným na rast na strednom trhu so zameraním na technologický a prírodovedný priemysel. Silicon Valley prevádzkuje kancelárie v Silicon Valley a ďalších oblastiach Kalifornie, ako aj v iných štátoch.

Makro analýza a správy z ekonomiky:

Čínsky regulátor cenných papierov zverejnil pravidlá na potlačenie špekulácií s konvertibilnými dlhopismi. Krok čínskeho fintechového gigantu Ant Group vyčleniť rekordných 80% šanghajskej časti duálneho zaradenia strategických investorov na 35 miliárd dolárov viedol k tomu, že niektorí investori uvideli príležitosť, ktorá sa vyskytuje raz za život. Ázijské akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: CSI 300 -1,25%, Hang Seng +0,54 %, Nikkei 225 +0,18 %.

Hospodárska aktivita v eurozóne tento mesiac klesla späť do poklesu, keď sa po kontinente prehnala druhá vlna Covid-19. Index kompozitných nákupných manažérov spoločnosti IHS Markit, považovaný za dobrý ukazovateľ ekonomického zdravia, klesol zo septembrovej úrovne 50,4 na 49,4. Tento hlavný PMI strhol nadol PMI odvetvia služieb, ktorý klesol viac ako sa očakávalo na 46,2 z 48,0. S mierou infekcie a zvyšujúcim sa počtom obetí klesol aj optimizmus. Index podnikateľských očakávaní v oblasti služieb klesol na 54,6 z 59,2, čo je najnižšia úroveň od mája.  Británia a Japonsko dnes formálne podpísali obchodnú dohodu, čím označili prvú veľkú britskú obchodnú dohodu po brexite v oblasti obchodu. Európske akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Eurostoxx 50 +0,87, CAC 40 +1,20 %, DAX +0,82 %.

Akcie spoločnosti Gilead Sciences prudko vzrástli po tom, čo sa jeho antivírusový liek remdesivir stal prvou a jedinou schválenou liečbou pre COVID-19 v Spojených štátoch. Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň nasledovne: Dow Jones -0,10%, S&P 500 +0,28 %, NASDAQ +0,37 %.

Erik Kašuba, analytik spoločnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.

Prečítané: 1215x

Správy a analýzy
Novinky
Zdielať tento článok na Twitter Linkedin Facebook
Comments
Shutterstock_704695771 (3)
pred 12 minútami

Centrálna banka Anglicka zvýšila úrokové sadzby o 25 bázických bodov

Shutterstock_2152413597
pred dňom

Fed zvýšil sadzby o 25 bázických bodov

Shutterstock_1549048322 (1)
pred 2 dňami

Ceny domov vo februári klesli prvýkrát za 11 rokov

Shutterstock_1945377157 (6)
pred 3 dňami

Oslabený bankový systém

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Upozornenie na riziká: Obchodovanie s menami a s nástrojom „Contracts for Difference“ (CFD) je značne špekulatívne a vyznačuje sa významným rizikom straty. Toto obchodovanie nie je vhodné pre všetkých investorov. Pred zahájením obchodovania sa preto uistite, že týmto rizikám plne rozumiete.